Arcybiskup Gądecki ma koronawirusa! 70-letni przewodniczący KEP zakażony!

2020-10-17 18:08 PAP, ToM
Abp Stanisław Gądecki
Autor: episkopat.pl Koronawirus. Arcybiskup Stanisław Gądecki na kwarantannie! Miał kontakt z chorym biskupem

W sobotę po południu potwierdzono zakażenie koronawirusem u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego - poinformowała Archidiecezja Poznańska, cytowana przez PAP. Metropolita ma już 70-lat, z racji wieku znajduje się w grupie ryzyka.

- Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii - poinformowała poznańska kuria na Twitterze.

W środę kuria przekazała, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie - przypomina PAP.

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w środę także u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Teraz dodatni wynik testu zobaczył abp Stanisław Gądecki. Duchowny ma już 70 lat, z racji wieku jest szczególnie narażony na negatywne konsekwencje zakażenia. Mimo to hierarcha czuje się dobrze, choć jest osłabiony. Nie było konieczności hospitalizacji.

- Ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt - podała cytowana przez PAP kuria.

Horror w stolicy. Załogi pogotowia czekają pod SOR kilka godzina na przyjęcie do szpitala

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.