Autobus MPK Poznań jechał pod prąd! Kierująca pomyliła trasę?!

2021-07-23 10:51
Autobus MPK Poznań jechał pod prąd! Kierująca pomyliła trasę?!
Autor: facebook.com/PoznanskiTB Autobus MPK Poznań jechał pod prąd! Kierująca pomyliła trasę?!

Zaskakująca, a zarazem niebezpieczna sytuacja na ulicach Poznania. Kierująca autobusem MPK jechała pod prąd na trzypasmowej jezdni. Wszystko zarejestrowały kamery przechodniów, którzy są przerażeni. Jak doszło do tego zdarzenia? Głos w sprawie zabrała rzeczniczka MPK Poznań. Wiadomo, że kierowca otrzyma karę!

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać jak kierująca autobusem MPK Poznań złamała przepisy ruchu drogowego. Okazało się, że pomyliła trasę i wjechała pojazdem pod prąd na ul. Lechicką. Na opublikowanym w internecie filmie rejestrującym zdarzenie widać, jak autobus bezskutecznie próbuje włączyć się do ruchu wyjeżdżając z jednokierunkowej w miejscu ul. Wilczak, a następnie jedzie pod prąd lewym pasem ul. Lechickiej. Ostatecznie po dojechaniu do skrzyżowania kierująca zawróciła i pojechała ustaloną trasą linii 178.

Rzecznik prasowy MPK Poznań Agnieszka Smogulecka powiedziała PAP, że kierująca autobusem linii nr 178 w środę po godz. 15 pomyliła trasę w rejonie ulicy Naramowickiej. - Ostatecznie wjechała z ulicy Wilczak w Lechicką pod prąd – przyznała rzeczniczka. Smogulecka wskazała, że kierująca autobusem pracuje w MPK od półtora roku. Przewoźnik dokładnie wyjaśnia całe zajście.

- Zabezpieczany jest zapis monitoringu. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że pani kierowca otrzyma naganę za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i zostanie skierowana do ośrodka szkolenia na weryfikację wiedzy i umiejętności - opisała Smogulecka.

Mieszkańcy są przerażeni całą sytuacją. Podkreślają, że kierująca powinna zostać ukarana, bo to mogło się skończyć niebezpiecznym zdarzeniem. - Nie wierzę w to, co widzę. To zawodowy kierowca? Zabrać prawo i zwolnić - napisał pan Damian.

Biuro rzeczy znalezionych w krakowskim MPK to magazyn najróżniejszych przedmiotów.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE