Będzie drogowy ARMMAGEDON na Garbarach? Kierowcy bedą wściekli!

2020-02-16 16:00 EIPOZ
Będzie drogowy ARMMAGEDON na Garbarach?
Autor: ZDM Poznań

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Poznania. Czeka ich komunikacyjna rewolucja na Garbarach. Początek zaplanowano w nocy z niedzieli na poniedziałek! Zobaczcie szczegóły!

To będą trudne dni dla wielu mieszkańców Poznania. Rozpoczyna się rewolucja na Garbarach. Od poniedziałku (17 lutego), prace prowadzone będą na lewym pasie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wielką do numeru 48. Drogowcy usuną zniszczoną nawierzchnię i ułożą nową. W czasie prac niemożliwy będzie skręt w lewo z ul. Garbary w ul. Woźną. Będzie można w nią wjechać z ulicy Mostowej.

Kierowcy nie będą mogli również przejechać z ulicy Mostowej w ulicę Grobla i dalej w ulicę Garbary. Ulica Grobla na odcinku od ulicy Mostowej do Garbary będzie jednokierunkowa – w kierunku ulicy Mostowej. Wyłączono zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary, Wodna i Grobla.

- By uprzedzić kierowców, zamontowane zostały znaki informujące o zakazie zatrzymywania i parkowania na remontowanym odcinku. Zakaz będzie obowiązywał od godziny 24 w nocy z niedzieli na poniedziałek z 16 na 17 lutego do czasu zakończenia prac. Pozostawione pojazdy zostaną odholowane - informuje ZDM Poznań.

Prace na Garbarach to pierwszy etap wprowadzenia tam buspasa. - Po wyremontowaniu lewego pasa prace na Garbarach zostaną przerwane do czasu wybudowanie brakującego odcinka trzeciego pasa ruchu na ul. Jana Pawła II. Drogowcy wrócą na ul. Garbary późną wiosną. Wówczas wyremontowany i wzmocniony zostanie prawy pas na odcinku od ul. Estkowskiego do ul. Długiej - dodaje ZDM Poznań.