Bestialski atak na ekipę TVP Poznań! Zniszczone służbowe auto. "Wypier*****!" [WIDEO]

2020-10-26 12:32 bm
Niedzielny protest w centrum Poznania
Autor: Beniamin Piłat / Radio Eska Niedzielny protest w centrum Poznania

Strajk kobiet przybiera na sile, a protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nie ustają. W Poznaniu doszło już do wielu aktów wandalizmu. Zaatakowano także dziennikarzy Telewizji Polskiej. Zniszczono pojazd, a w kierunku ekipy telewizyjnej poleciały butelki.

Nie milkną echa po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne w Polsce. Protesty rozpoczęły się już tego samego dnia w największych miastach w Polsce. Nie inaczej jest w Poznaniu.

W niedzielę manifestujący przerwali mszę świętą w katedrze poznańskiej oraz też sprofanowali pomnik Jana Pawła II. TVP 3 Poznań informuje, że w godzinach wieczornych zaatakowano dziennikarzy, którzy znajdowali się w samochodzie.

- Protestujący wykrzykiwali obraźliwe hasła w kierunku naszej ekipy, a następnie zaczęli demolować jej samochód. Osoba z tłumu rzuciła w pojazd szklaną butelką. Sytuację nagrał nasz reporter - czytamy na stronie TVP Poznań.

Całe zajście miało miejsce około godz. 22:00 na ulicy 23 lutego i można je zobaczyć poniżej.

Samochód Telewizji Polskiej ma uszkodzone drzwi, maskę oraz lusterko. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi poznańska policja.

Przypomnijmy, że falę protestów w całym kraju wywołał czwartkowy wyrok Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. To oznacza zerwanie tzw. "kompromisu aborcyjnego" z 1997 roku.

Czarny Protest w Poznaniu