Bezczelnie okradł kościół! Łup trzymał w reklamówce i chciał oddać na złom

2019-10-23 14:33
Lichtarze
Autor: policja.gov.pl

Kradzież w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim. 39-latek przywłaszczył sobie lichtarze wykonane z mosiądzu. Mężczyzna jest już w rękach policji i grozi mu wysoka kara, bo działał w warunkach recydywy.

Do zuchwałej kradzieży doszło w niedzielę (20 października). Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie, że z Konkatedry zniknęły lichtarze. Były one wykonane z mosiądzu i skradziono je z nawy bocznej. Ich wartość wynosiła około tysiąca złotych.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy. - Podczas weryfikacji wszystkich zdobytych informacji m.in. zapisom monitoringu, wykonanym na miejscu oględzinom, pracy operacyjnej, kryminalni wytypowali i na jednej z ulic zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Mężczyzna skradzione lichtarze niósł w siatce - relacjonują funkcjonariusze.

Ostrowianin przyznał się do kradzieży. - Tłumaczył, że lichtarze chciał sprzedać w skupie złomu - dodają mundurowi. Okazało się, że 39-latek działał w warunkach recydywy, dlatego grożąca mu ustawowa kara 5 lat więzienia może być powiększona o połowę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE