Blisko MILION kur zostanie WYBITYCH. Potężne ognisko ptasiej grypy w Wielkopolsce

2020-11-25 18:22 bm
Blisko MILION kur zostanie WYBITYCH. Potężne ognisko ptasiej grypy w Wielkopolsce
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Blisko MILION kur zostanie WYBITYCH. Potężne ognisko ptasiej grypy w Wielkopolsce

W województwie wielkopolskim pojawiło się bardzo duże ognisko ptasiej grypy. We Wroniawach koło Wolsztyna wybitych zostanie ponad 900 tysięcy kur. Cała akcja jest bardzo skomplikowana i potrwa kilka dni.

We wtorek (24 listopada) w godzinach wieczornych potwierdzono, że w miejscowości Wroniawy (pow. wolsztyński) znaduje się ognisko ptasiej grypy. Liczące ponad 900 tysięcy kur niosek stado zostanie wybite. Likwidacja ma się rozpocząć w czwartek rano i może potrwać aż sześć dni.

- Jest to ferma licząca 930 tys. sztuk kur niosek - przekazała lek. wet. Dominika Kmet, cytowana przez polsatnews.pl.

Na terenie gospodarstwa jest 14 kurników. Lekarz weterynarii podkreśla, że to trudne logistyczne zadanie, aby opróżnić fermę. W okolicy zostaną wprowadzone strefy zapowietrzona i zagrożona. Będą się one znajdować w promieniu trzech i dziesięciu kilometrów od fermy.

- Będzie wydane rozporządzenie wojewody wielkopolskiego, ponieważ obszary stref wykraczają poza teren powiatu wolsztyńskiego - wyjaśniła Kmet.

Kolejny niebezpieczny wirus w Polsce. W lubuskiem wykryto ognisko zarazy. Policjantom przyszło mierzyć się z ptasią grypą.