Brawurowa jazda golfem po Poznaniu i zderzenie z radiowozem! 45-latek mocno przesadził

Brawurowa jazda golfem po Poznaniu i zderzenie z radiowozem! 45-latek mocno przesadził
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Brawurowa jazda golfem po Poznaniu i zderzenie z radiowozem! 45-latek mocno przesadził

Kilka dni temu kierowca volkswagena golfa brawurowo jeździł po Poznaniu. Wpadł on w oko policjantom, którzy chcieli go zatrzymać. Wtedy rozpoczął się pościg. Dlaczego kierowca uciekał? Ta zagadka szybko została rozwiązana.

W piątek (9 kwietnia) w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Sztab Policji z poznańskiej komendy, na ulicy Kowalewickiej zauważyli kierowcę, który brawurowo jechał golfem w stronę Lubonia.

- W związku z tym, policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Okazało się jednak, że mężczyzna zignorował policjantów. Nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu i zaczął uciekać. Policyjni wywiadowcy od razu ruszyli za nim w pościg - relacjonuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

W pewnym momencie, kierowca zorientował się, że nie ma możliwości dalszej jazdy, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.

- Po kilkunastu metrach pościgu policjanci obezwładnili mężczyznę i zatrzymali go. Chwilę wcześniej kierowca, tak manewrował pojazdem, że doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a zdarzenie było niegroźną kolizją - dodaje Mróz.

Okazało się, że 45-latek kierował samochodem pomimo braku uprawnień, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że w przeszłości już był za to karany. Ponadto sprawca był nietrzeźwy. Miał prawie 1,5 promila alkoholu!

Mężczyzna został doprowadzony do aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Leciał po drodze jak POCISK! Brawurową jazdę przerwali policjanci z grupy Speed
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE