9-latek został brutalnie zaatakowany

i

Autor: Pixabay

Zachar trafił do szpitala

Brutalny atak na 9-latka w Poznaniu! Napastnik dusił i szarpał dziecko

2022-09-21 14:32

Poznańska policja szuka sprawcy pobicia 9-letniego Zachara z Ukrainy. Chłopiec został zepchnięty z roweru, a potem był kopany i duszony. Trafił do szpitala. Wszystko wydarzyło się w biały dzień przy Rynku Łazarskim.

Jako pierwszy o sprawie napisał portal poprawny.pl. 9-letni Zachar, który przyjechał do Poznania z Charkowa, po inwazji na Ukrainę Rosji, został zaatakowany przez grupkę nastolatków w pobliżu miejsca, gdzie mieszka z mamą i rodzeństwem.

Jeździł sobie przy fontannie na Rynku Łazarskim, gdy zobaczył, że w jego stronę idzie grupa nastoletnich chłopaków. Jeden z nich kopnął w przednie koło od roweru. Zachar spadł, a gdy chciał wstać, podszedł do niego jeden z chłopców i zaczął go bić. Jak relacjonuje, 9-latek był oszołomiony i chciał uciekać, ale napastnik zaczął go dusić i szarpać. Rzucił chłopca znów na ziemię, a kiedy ten znowu wstawał, kopnął go w brzuch. W końcu dziecku udało się uciec i razem z mamą poszedł na komisariat policji. Stamtąd został zabrany do szpitala.

Sprawcy pobicia szuka już poznańska policja. Do sprawy został zabezpieczony monitoring. Jak informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji na nagraniu widać, że grupka kilkunastu nastolatków przyglądała się pobiciu, a najbardziej aktywny był jeden z nich. - To właśnie jego szukamy - mówi Andrzej Borowiak. Na razie policja nie publikuje wizerunku nieletniego sprawcy.

Chciały ratować wnuki, straciły oszczędności życia. Seniorki ofiarami bezwzględnych oszustów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE