Burze z gradem w Poznaniu i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenie

2021-07-26 14:06
Chmury, burza, pogoda
Autor: Pixabay Burze z gradem w Poznaniu i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenie

Póki co pogoda dopisuje i prognozy na najbliższe godziny są doskonałe, jednak już za kilka godzin, w praktycznie całej Polsce, możliwe załamanie pogody. Temperatura ma spaść o kilka stopni. Synoptycy IMGW przewidują także wystąpienie burz z gradem. Gdzie będą burze? Jak się przed nimi uchronić?

Gwałtowne załamanie pogody w Poznaniu! IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Burze w Poznaniu i regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie w związku z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzeżenie ma obowiązywać od godz. 16:00 do godz. 9:00 następnego dnia. Pewne jest, że nastąpi spory spadek temperatury.

Zobacz: Tragedia na jeziorze Ślesińskim! Z wody wyciągnięto ciało zaginionego 28-latka

Wydane przez instytut ostrzeżenie I stopnia obejmuje województwa:

  • opolskie,
  • łódzkie,
  • dolnośląskie,
  • lubuskie,
  • wielkopolskie,
  • kujawsko-pomorskie,
  • pomorskie,
  • warmińsko-mazurskie,
  • podlaskie.

Jak podał IMGW, w tych regionach Polski prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru sięgające do 80 km/h. Miejscami może również spaść grad.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE