Ciężarówka uginała się od ładunku! Ważyła o 12 ton za dużo!

2019-09-10 10:39 BM
Przeładowana ciężarówka
Autor: WITD Poznań

To nie pierwszy raz kiedy samochody mają ładunek o wiele cięższy niż pozwala na to prawo. Nowy rekordzista przewoził aż o 12 ton za dużo. Grozi mu wielka kara pieniężna!

Kilka dni temu inspektorzy Inspekcji Ruchu Drogowego w Lesznie zauważyli w rejonie węzła Święciechowa na drodze ekspresowej S5 ciężarówkę, która na pierwszy rzut oka wydawała się być przeładowana. Przypuszczenia okazały się słuszne.

- Inspektorzy pojechali za pojazdem, który sprowadzili na punkt kontrolny przy Miejscu Obsługi Podróżnych Wilkowice. Na miejscu ustalili, że pojazdem przewożony był suchy beton z widocznego nieopodal węzła. W związku z podejrzeniami o przeładowanie, wywrotkę poddano kontroli normatywności - relacjonują inspektorzy.

Ciężarówka nie powinna ważyć więcej niż 32 tony, ale zdecydowanie przekroczyła swój limit. - waga wykazała, że została przeładowana o ponad 12 ton, a jej rzeczywista masa całkowita wyniosła 44,8 tony. Wpłynęło to jednocześnie na znaczne przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej na drogę o ponad 10 ton - dodają inspektorzy.

Za to naruszenie przewoźnikowi grozi w postępowaniu administracyjnym kara pieniężna w wysokości 15 tysięcy złotych.