Przemoc, agresja

i

Autor: Pixabay / Public Domain Pictures W Rozogach 36-latek został aresztowany na 3 miesiące za wieloletnie znęcanie się nad rodziną.

Damasławek: Wtargnęli do domu 16-latka i robili z nim STRASZNE rzeczy

2020-04-29 9:06

Przerażająca historia z Damasławka (pow. wągrowiecki). W jednym z domów doszło do strasznych scen z udziałem 16-letniego chłopaka. Sprawą zajęła się policja.

Cała historia miała miejsce w miniony piątek (24 kwietnia). Do jednego z domów w Damasławku zdarło się dwóch 20-latków, którzy zaatakowali przebywającego w nim 16-latka. Cała sprawa miała podłoże finansowe, bowiem domagali się oni oddania kilkuset złotych, jakie wcześniej pożyczył.

- Pokrzywdzony szesnastolatek miał zostać zastraszony groźbami pobicia, jak nie spłaci wcześniejszej zaciągniętej pożyczki. Dodatkowo jeden z mężczyzn miał nadać wiarygodność kierowanych słów uderzając w twarz zastraszonego chłopaka. Na koniec na poczet długu przywłaszczyli sobie dwa telefony komórkowe - relacjonują mundurowi z Wągrowca.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali podejrzanych, którzy nie przyznawali się do zarzucanych czynów, a składane przez nich wyjaśnienia były niespójne, niekiedy sprzeczne z dowodami, jakie zostały zgromadzone w dotychczasowej pracy śledczych.

- Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, a także stosowania przemocy i groźby w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Policjanci którzy pracowali przez weekend nad sprawą, przekazali Prokuratorowi Rejonowemu informacje o dotychczasowych ustaleniach. Sąd oceniając zgromadzony materiał dowodowy, na wniosek prokuratora zastosował wobec jednego z zatrzymanych areszt, drugi mężczyzna został poddany dozorowi Policji - dodają policjanci.

Sprawcom za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Śląskie pingwiny wyszły na pierwszy spacer
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE