Drakońska kara dla pijanego rowerzysty! Za tę sumę mógłby kupić świetny rower

2022-01-25 12:00
Drakońska kara dla pijanego rowerzysty! Za tę sumę mógłby kupić świetny rower
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ KPP Czarnków Drakońska kara dla pijanego rowerzysty! Za tę sumę mógłby kupić świetny rower

Pijani kierowcy to plaga na polskich drogach. Śmiało można do tej grupy zaliczyć także rowerzystów, którzy także często wsiadają na swój dwukołowy pojazd po kilku głębszych. Tym samym stanowią wielkie zagrożenie dla siebie i innych. Ostatnio pijanego cykliste zatrzymano na terenie Huty Szklanej w Wielkopolsce. Otrzymał on potężny mandat!

Do zdarzenia doszło we wtorek (18 stycznia) około godz. 16:30 na terenie Huty Szklanej (pow. czarnkowsko-trzcianecki). Dzielnicowy z krzyskiej komendy zatrzymał do kontroli rowerzystę. - Podczas legitymowania policjant wyczuł od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - relacjonuje Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowa KPP Czarnków.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. W związku z tym pijany rowerzysta musiał otrzymać wyższą karę. - Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych - wyjaśnia Górzna-Kustra.

Policjanci na każdym kroku apelują do kierowców, aby nie prowadzili pojazdów po spożyciu alkoholu. - Pijani uczestnicy ruchu drogowego są bardzo dużym zagrożeniem bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego - mówią mundurowi. Niestety, często apele policjantów pozostają głuche.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE