Dwa lata temu zaginął Michał Rosiak! Tą sprawą żyła cała Polska

2021-01-17 7:00 bm

17 stycznia 2019 roku zaginął Michał Rosiak. 19-letni student z Poznania był na imprezie ze znajomymi, ale nigdy nie wrócił do swojego mieszkania. Jego ciało znaleziono w Warcie blisko dwa miesiące później. Tą sprawą żył nie tylko Poznań, ale i cała Polska.

Michał Rosiak był studentem chemii. Chłopak pochodził z wielkopolskiego Turku, a do Poznania przyjechał na studia. W nocy z 17 na 18 stycznia 2019 roku zaginął. Wspólnie z kolegami imprezował w jednym z klubów w centrum Poznania. Po wyjściu z lokalu udał się w stronę Garbar. Tam po raz ostatni zarejestrowały go miejskie kamery.

O godz. 1:36 zarejestrowała go kamera autobusu, kiedy siedział na przystanku. Przed godz. 3:00 w nocy wysłał do kolegi zdjęcie z telefonu i ślad po nim zaginął.19-latek najprawdopodobniej poszedł w stronę Warty za potrzebą fizjologiczną i nieszczęśliwie spadł ze skarpy. Jego poszukiwania trwały blisko dwa miesiące. Dokładnie 3 marca 2019 roku w Warcie na wysokości miejscowości Oborniki (ponad 30 km od Poznania) odnaleziono jego zwłoki.

Wszyscy zastanawiają się dlaczego Michał Rosiak zginął. W styczniu 2020 roku prokuratura zakończyła śledztwo. Chłopak zmarł wskutek utonięcia i nic nie wskazuje na to, aby przyczyniły się do tego osoby trzecie.

Patryk jednak nie zaginął! Wyjaśniono zagadkę zaginięcia sprzed 11 lat