Poznań: Dzieci nie poleciały na wakacje przez pijanych rodziców! Oboje wylądowali na izbie wytrzeźwień

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

szok na lotnisku

Poznań: Dzieci nie poleciały na wakacje przez pijanych rodziców! Oboje wylądowali na izbie wytrzeźwień

2023-07-31 14:32

Dwójka dzieci nie poleciała na wakacje do Turcji, bo ich pijani rodzice awanturowali się w samolocie. Nieodpowiedzialnych i agresywnych opiekunów straż graniczna i policja zakuła w kajdanki i odprowadziła do… izby wytrzeźwień.

Miały być wakacje w tureckiej Antalyi - był wstyd, rozróba i interwencja straży granicznej i policji. W sobotę (29 lipca) funkcjonariusze straży granicznej z poznańskiej Ławicy musieli interweniować w sprawie pasażerów nie wpuszczonych na pokład samolotu, który miał lecieć do tureckiej Antalyi. Powód? 43-latka i 45-latek, którzy byli agresywni i nie stosowali się do poleceń wydawanych przez załogę. - Zachowywali się napastliwie zarówno w stosunku do załogi, jak i do innych pasażerów oraz używali wulgarnych słów - informuje Paweł Biskupik ze straży granicznej.

Zobacz: Poznań. Pijana pasażerka rzuciła się na funkcjonariuszkę straży granicznej. Powodem za słaby internet na lotnisku!

Agresywnej pary nie powstrzymywało nawet to, że byli… z dziećmi. Jedno z nich ma 7 lat, drugie 10. Rodzina miała lecieć na wakacje, ale najwyraźniej rodzice szukali innych wrażeń.

- W związku z dalszą narastającą agresją i wynikającą z tego możliwością zakłócenia bezpieczeństwa na lotnisku, wobec Polaków zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek - mówi Biskupin. Od pary czuć było alkohol, więc funkcjonariusze straży wezwali patrol policji, który po zbadaniu rodziców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (1,6 i 1,2 promila) przewiózł ich do… izby wytrzeźwień. Dzieci - zamiast na wakacje - zostały przekazane najbliższej rodzinie.

Sonda
Boisz się latać samolotem?
Lotnisko w Modlinie bez bezpośredniego połączenia kolejowego. Jest przełom!