Dzień bez samochodu w Poznaniu 2015. We wtorek komunikacja miejska za darmo

Dzień bez samochodu w Poznaniu 2015
Autor: fot. Dominik Rutkowski / ESKA Info Dzień bez samochodu w Poznaniu 2015

Poznańscy kierowcy będą mogli we wtorek 22 września skorzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Wystarczy mieć ze sobą ważny dowód rejestracyjny auta.

Dzień bez samochodu w Poznaniu 2015 - komunikacja miejska za darmo

We wtorek 22 września wypada „Dzień bez samochodu”. To jeden z programów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który obchodzony jest co roku.

Podczas dnia bez samochodu w Poznaniu komunikacja miejska będzie za darmo, ale nie dla wszystkich. Za bilety nie będą musieli płacić posiadacze ważnego dowodu rejestracyjnego. Jeśli 22 września zostawią samochód w domu, to tego dnia będą mogli korzystać z usług komunikacji miejskiej za darmo.

Sprawdźcie też: Dzień bez samochodu 2015: Warszawa, Kraków, Wrocław - dla kogo komunikacja za Free

ZTM Poznań zapowiada, że od rana na wybranych przystankach i stacjach rozdawane będą słodkie upominki i baloniki. Zaś w godzinach popołudniowych po Poznaniu będzie kursował tramwaj MPK z odkrytą platformą. Będzie na niej stał samochodów z założonymi blokadami na koła. Ma to być nawiązanie do problemów parkingowych Poznania.

Dodatkowo we wtorek pierwsze 60 min każdego wypożyczenia miejskiego roweru będzie darmowe (normalnie bezpłatny przejazd trwa 20 minut). W Poznaniu jest obecnie 37 stacji z ponad 440 rowerami miejskimi.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE