Fatalna sytuacja pandemiczna. Szpital na MTP wznowi swoją działalność!

2021-10-27 11:09
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

Czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera tempa. Szczyt zachorowań ma być w okolicach grudnia, ale już teraz służby przygotowują się na ten czarny scenariusz. Lada moment szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich wznowi swoją działalność.

Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich został uruchomiony 1 stycznia 2021 r. Wraz z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa wielkopolskiego od 10 lipca 2021 roku przeszedł w stan „pasywny”, pozostając w stanie gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Już jakiś czas temu informowaliśmy, że wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał wniosek do ministra zdrowia o uruchomienie na nowo placówki. Teraz to stanie się faktem. We wtorek (2 listopada) szpital na MTP ponownie zacznie przyjmować pacjentów, a potwierdził to Adam Niedzielski.

Czytaj też: Poznań: Mieszkańcy mogą donosić na miejsca, w których nie przestrzega się obostrzeń!

W początkowej fazie szpital na MTP ma mieć otwarty oddział z 56 łóżkami. Jeśli sytuacja będzie się pogarszać to tych miejsc będzie więcej. Lecznica będzie mogła przyjąć nawet 500 pacjentów.

Koronawirus w Wielkopolsce

W ostatnich dniach sytuacja związana z koronawirusem staje się coraz gorsza. W środę (27 października) w Polsce potwierdzono 8 361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W woj. wielkopolskim było 411 przypadków. To są bardzo duże liczby, a eksperci przewidują, że w grudniu może być nawet 25 tys. przypadków dziennie.

Sonda
Czy boisz się czwartej fali koronawirusa?
Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE