Szpital na MTP wznowi swoją działalność! Jest wniosek wojewody

2021-10-14 7:47
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

Czwarta koronawirusa się rozpędza. Za chwilę mogą być potrzebne kolejne miejsca w szpitalach. W związku z tym lada moment swoją działalność ma wznowić tymczasowa lecznica na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał już wniosek.

O czwartej fali koronawirusa mówiło się już od wielu tygodni. Teraz stała się ona faktem. Dziennie notujemy w Polsce powyżej dwóch tysięcy przypadków nowych zakażeń, a to dopiero początek. W najbliższym czasie w każdym województwie wznowiona zostanie działalność izolatoriów, ale to nie wszystko. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał wniosek do ministra zdrowia o uruchomienie z początkiem listopada szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Swoją decyzję oparłem na rekomendacji zespołu doradczego ds. zabezpieczenia przed pandemią, uzgadniając ją z rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Andrzejem Tykarskim – informuje wojewoda.

Analiza przebiegu epidemii na terenie Wielkopolski wskazuje na zwiększającą się liczbę zakażeń oraz hospitalizacji osób zakażonych wirusem SARS-Co-V-2. W środę (13 października) w Wielkopolsce odnotowano 131 zakażeń. - Aktualnie szpitale w województwie dysponują 402 łózkami, 151 łóżek jest zajętych, co stanowi wzrost o 26 zajętych łóżek w stosunku wtorku. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 44. Z tej puli 5 łóżek pozostaje zajętych - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Aktualnie w podmiotach leczniczych na terenie Poznania pozostają zajęte 92 łóżka na II poziomie zabezpieczenia szpitalnego, w tym 4 łóżka respiratorowe.

Szpital tymczasowy na MTP

Przypomnijmy, że szpital tymczasowy na MTP został uruchomiony z dniem 1 stycznia 2021 r. Wraz z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa wielkopolskiego od 10 lipca 2021 roku przeszedł w stan „pasywny”, pozostając w stanie gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Największe obłożenie w szpitalu na MTP wynosiło 324 pacjentów i było to 9 kwietnia. - Szpital przygotowany jest na przyjęcie 597 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem COVID-19 - przypominają władze.

Sonda
Czy boisz się czwartej fali koronawirusa?
Masowe szczepienia seniorów na MTP!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE