To koniec!

Galeria Malta w Poznaniu zostanie rozebrana! Kiedyś była ulubionym miejscem mieszkańców [ZDJĘCIA]

2023-07-26 12:24

Przyszłość Galerii Malta w Poznaniu jest już przesądzona! Obiekt niedługo zostanie rozebrany. To przykre, bo jeszcze kilka lat temu ten lokal był jednym z ulubionych miejsc poznaniaków. Zobaczcie, jak wygląda opustoszała galeria.

Galeria Malta w Poznaniu będzie rozebrana?

Kilka dni temu Radio Poznań, jako pierwsze poinformowało, że Urząd Miasta Poznania otrzymał wniosek dotyczący rozbiórki Galerii Malta. Informacje szybko się potwierdziły.

- 16 maja 2023 r. do Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wpłynął wniosek w sprawie pozwolenia na rozbiórkę budynku handlowo-usługowego wraz z parkingiem wielopoziomowym pełniącego funkcję centrum handlowego "Malta" - przekazała nam rzeczniczka Urzędu Miasta Poznania, Joanna Żabierek.

Zobacz: Remonty w Poznaniu uderzają w przedsiębiorców! Wszyscy są załamani, a końca prac nie widać [WIDEO]

Przedstawiciele Galerii Malta komentują

Galeria Malta od wielu miesięcy świeci pustkami, co widać na załączonej w materiale galerii zdjęć. Udało nam się skontaktować z przedstawicielami obiektu, którzy odnieśli się do rozbiórki.

- Jak wiadomo od dawna, Galeria Malta w modelu znanym od wielu lat, nie ma przed sobą dobrych perspektyw. W ostatnich miesiącach świadczył o tym m.in. postępujący stopniowo proces opuszczania lokali handlowych i usługowych przez najemców. W związku z dobiegającym końca działaniem galerii w dotychczasowej formie, właściciel złożył wniosek o zgodę na rozbiórkę budynku centrum handlowego - potwierdziła Oktawia Rączy, account managerka firmy MSL Group.

W ostatnim czasie o Urzędu Miasta wpłynął także wniosek o wycinkę drzew i krzewów. - Dotyczy wycinki 32 drzew oraz 10 skupisk krzewów, których łączna powierzchnia wynosi ponad 730 metrów kwadratowych - przekazała nam Magdalena Żmuda, dyrektor Wydziału Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta.

Dlaczego będą wycinane drzewa i krzewy? - Celem tych działań jest przygotowanie terenu pod przyszłą inwestycję, której charakter i docelowy kształt, będzie uzależniony od decyzji przyjętych kilka dni temu przez radnych w ramach studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego - tłumaczy Rączy.

- Nie zostały jeszcze zaplanowane żadne działania w tym zakresie, ponieważ czekamy na ostateczną decyzję Urzędu Miasta dotycząca rozbiórki, a co za tym idzie kwestii ewentualnej wycinki. Właściciel złożył wniosek o zgodę na rozbiórkę budynku centrum handlowego, a także usunięcie części drzew i krzewów, wymagane do przeprowadzenia rozbiórki oraz nasadzenie zastępcze w miejscach wskazanych przez władze miasta – komentuje Henryk Rytwiński, przedstawiciel Galerii Malta.

Co powstanie w miejscu Galerii Malta?

Mieszkańcy zadają sobie pytanie, co powstanie w miejscu Galerii Malta? Wiele mówi się, że powstanie tam osiedle mieszkaniowe albo biurowiec. To jeszcze nie jest pewne.

- Obecnie analizowane są możliwości zagospodarowania nieruchomości, w sposób zapewniający spójność z ujętą w studium wizją i strategią władz miasta. Po zakończeniu trwających analiz, zostanie przygotowany projekt docelowego wykorzystania tego terenu pod nową inwestycje - dodaje Oktawia Rączy.

Kilka tygodni temu odwiedziliśmy Galerię Malta w Poznaniu. Większość lokali była już wówczas zamknięta. Zobaczcie sami:

Sonda
Czy będzie Ci brakować Galerii Malta?
Galeria handlowa zrównana z ziemią! Obraz jak po katastrofie
Nasi Partnerzy polecają