Poznań. Ginekolog z koronawirusem! Po powrocie z Austrii przyjmował pacjentki

i

Autor: pixabay.com

Ginekolog z Poznania ma koronawirusa! Wrócił z Austrii, przyjmował pacjentki

2020-03-17 20:19

Ginekolog z Poznania z pozytywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa. Mężczyzna mógł mieć kontakt z ponad 30 pacjentkami. Sanepid poszukuje kobiet, który przyszły na wizytę do lekarza.

Informację o zakażonym ginekologu z Poznania potwierdziła Gazeta Wyborcza. Ministerstwo Zdrowia opublikowało we wtorek informację o dwóch kolejnych osobach zakażonych w woj. wielkopolskim. jedną z nich jest około 60-letni mężczyzna, który pracuje jako ginekolog w swoim prywatnym gabinecie na terenie Poznania, a także w jednym z gabinetów w Centrum Medicover. Pacjent znajduje się w stanie ciężkim  w szpitalu miejskim przy ulicy Szwajcarskiej. Podobnie jak jego żona. - Wszystko, co mogliśmy zrobić, by pomóc sanepidowi w ustaleniu listy kobiet, zrobiliśmy natychmiast. Epidemiolodzy mają nazwiska i telefony wszystkich pacjentek, z którymi kontaktował się ostatnio mój mąż - powiedziała Wyborczej we wtorek żona zakażonego. 

Jak się okazuje mężczyzna był w ostatnim czasie w Austrii. Po powrocie miał przyjąć ponad 30 pacjentek. Sanepid z pomocą wolontariuszy z Uniwersytetu Medycznego próbuje do nich dotrzeć. Kobiety przejdą obowiązkową kwarantannę.

Koronawirus w Polsce - trwa relacja na żywo! >>> Koronawirus w Polsce. Zarażony minister czuje się gorzej! Stan pacjenta "zero" uległ zmianie! [RELACJA NA ŻYWO]

Jakie testy wykrywają koronawirusa? - SPRAWDŹ!

Dezynfekcja przedmiotów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany