Gniezno: Głośne dzwony PRZESZKADZAŁY mieszkańcom! Ksiądz podjął radykalne kroki

2021-01-21 17:38 bm
Gniezno: Głośne dzwony PRZESZKADZAŁY mieszkańcom! Ksiądz podjął radykalne kroki
Autor: Google Street View Gniezno: Głośne dzwony PRZESZKADZAŁY mieszkańcom! Ksiądz podjął radykalne kroki

Czy dzwony kościelne mogą komuś przekazać? Okazuje się, że tak. Mieszkańcy Gniezna skarżyli się, że dzwonnica przy kościele bł. Bogumiła jest zbyt głośna. Ksiądz podjął radykalne kroki w tej sprawie.

Przy kościele bł. Bogumiła w Gnieźnie od ponad 30 lat stoi dzwonnica. Do tej pory nie przeszkadzała ona okolicznym mieszkańcom. Aż do teraz. Portal gniezno24.pl poinformował, że Urząd Miasta w Gnieźnie otrzymał wiele e-maili, w których mieszkańcy skarżyli się na zbyt głośne dzwony! W związku z zaistniałą sytuacją proboszcz parafii ks. Krzysztof Walkowski podjął radykalne kroki. Podczas niedzielnej mszy poinformował swoich parafian, że dzwony zostaną wyłączone. W rozmowie z lokalnym portalem podkreślił, że nie chce, aby one były "powodem konfliktów".

Co na to przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gnieźnie? Rzeczniczka Anna Dzionek potwierdziła, że urzędnicy otrzymali wiele e-maili od mieszkańców, którzy narzekali na natężenie i częstotliwość dźwięku dzwonów. Powtarzającym się argumentem był też fakt, że dzwony utrudniają spanie i stresują zwierzęta.

To nie pierwszy taki przypadek, w którym zbyt głośne dzwony przeszkadzają okolicznym mieszkańcom. W grudniu informowaliśmy, że jedna parafia w Poznaniu otrzymała nawet mandat za zbyt głośne dzwony.

Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją?