Gniezno: Pozostawił psy w rozgrzanym aucie! "Brak rozsądku i wyobraźni"

Gniezno: Pozostawił psy w rozgrzanym aucie! Brak rozsądku i wyobraźni
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Gniezno: Pozostawił psy w rozgrzanym aucie! "Brak rozsądku i wyobraźni"

Brak wyobraźni. Tak można nazwać zachowanie ludzi, którzy zostawiają dzieci lub zwierzęta w rozgrzanych samochodach. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w Gnieźnie. Właściciel zostawił dwa psy w rozgrzanym aucie! Policja wystosowała apel.

W ostatnich dniach pogoda nas rozpieszcza. Niestety wiele osób nie myśli trzeźwo i nie ma to nic wspólnego z alkoholem. We wtorek (8 czerwca) w godzinach popołudniowych gnieźnieńscy policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenie w bieżącym roku o dwóch psach pozostawionych w kamperze przy ul. św. Wojciecha. W związku z tym mundurowi wystosowali apel.

- Dlatego przypominamy, że wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać w mocno rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Będąc świadkiem takiej sytuacji poinformujmy o wszystkim policję lub inne służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - czytamy w komunikacie.

Policjanci podkreślają, że takie zachowanie może doprowadzić do tragedii. Temperatura w pojazdach pozostawionych na słońcu rośnie w szybkim tempie i stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia naszych bliskich.

Pies pilnował pana nawet po jego śmierci
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE