Grodzisk Wielkopolski: Podpalił stodołę ze zwierzętami! Potrzebna była ewakuacja [ZDJĘCIA]

2020-09-18 9:02 Maciej Brzeziński
Grodzisk Wielkopolski: Podpalił stodołę ze zwierzętami! Ewakuowano bydło
Autor: KPP Grodzisk Wielkopolski Grodzisk Wielkopolski: Podpalił stodołę ze zwierzętami! Ewakuowano bydło

To było podpalenie! Tak o pożarze stodoły w okolicach Grodziska Wielkopolskiego mówią strażacy i policjanci. Ogień trawił baloty słomy i wszystko, co było we wnętrzu budynku. Były tam też zwierzęta, które ewakuowano. Kto za tym stoi? Przeczytasz na se.pl.

Do pożaru stodoły doszło w poniedziałek (14 września) około godz. 21:45. To wtedy policjanci z Grodziska Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie.

- Pożar trawił baloty słomy i wszystko co znajdowało się we wnętrzu budynków. Właściciele posesji przy pomocy innych osób w porę zdołali ewakuować bydło na teren sąsiedniego podwórka - relacjonują mundurowi.

Zadaniem policjantów było ustalenie, jak doszło do pożaru. Przesłuchano świadków i zabezpieczono monitoring, który doprowadził ich do 34-letniego mieszkańca gminy Rakoniewice.

- Mężczyzna ten był również osobą, która zawiadamiała służby o pożarze. W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że 34-latek ma na swoim koncie jeszcze 3 inne podpalenia - dodają funkcjonariusze.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pożar składowiska odpadów w Sosnowcu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.