Groza w centrum Poznania. BANDYCI okradli i sprofanowali kościół, próbowali go podpalić

2019-11-09 20:22 AC
Groza w centrum Poznania
Autor: Google Street View

Zdewastowane wyposażenie kościoła, skradziona skarbona i próba podpalenia. W centrum Poznania grasują bandyci, którzy atakują kościół ewangelicko-metodystyczny przy ul. Ogrodowej. Jak przekonuje ksiądz Sławomir Rodaszyński - parafianie nie czują się bezpiecznie.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło dwa tygodnie temu. Nieznany sprawca lub kilku sprawców wyłamało drewniane drzwi do kościoła uszkadzając futrynę i wyginając kratę. Następnie wyłamana została skarbona i skradzione pieniądze.

Sprawca lub sprawcy zniszczyli też prezbiterium, a na miejscu księża zastali porozrzucane Biblie i przewrócony stół komunijny. To profanacja - relacjonuje poznańska Gazeta Wyborcza.

Z kolei kilka dni temu ktoś próbował podpalić zabytkowe drzwi z XIX wieku. Na szczęście nic się nie stało, ale sprawa trafiła na policję.

- Mamy duże problemy z osobami, które w pobliskim sklepie kupują alkohol, a potem na terenie kościoła załatwiają swoje potrzeby. Nie czujemy się bezpiecznie, parafianie są zaniepokojeni tym ciągiem wydarzeń - powiedział ks. Rodaszyński w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Policja pracuje nad złapaniem sprawców i poprawą bezpieczeństwa w rejonie kościoła.