Ktoś ZAMKNĄŁ bezbronne króliki w windzie. Wystraszone trafiły do schroniska [ZDJĘCIA]

2019-11-08 13:59 BM

W jednym z bloków w Poznaniu znaleziono porzucone króliki. Były one w windzie, a właściciel najprawdopodobniej je porzucił. Futrzaki trafiły do schroniska.

To była niecodzienna interwencja strażników miejskich. Otrzymali oni zgłoszenie, że w budynku przy ul. Romka Strzałkowskiego w Poznaniu ktoś pozostawił klatkę z królikami, a obok reklamówkę z siankiem i trocinami.

- Dwa przesympatyczne króliki przez kilka godzin jeździły wraz z mieszkańcami windą. Z wyglądu zwierzęta były zadbane w bardzo dobrym stanie - opowiadają strażnicy. - Jednak należy podkreślić, że takie postępowanie, w myśl Ustawy o ochronie zwierząt, jest kwalifikowane jako niehumanitarne traktowanie zwierząt - dodają.

Nikt z mieszkańców nie potrafił wskazać prawdopodobnego właściciela więc strażnicy przewieźli króliki do schroniska dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej. Jeżeli ktoś rozpozna zwierzęta proszony jest o kontakt bezpośrednio z placówką pod numerem telefonu: 61 868-10- 86

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE