Gwałciciel z Szamotuł zatrzymany po obławie! To, co zrobił jest obrzydliwe

2021-12-25 15:54
Szamotuły: Gwałciciel zatrzymany! Podejrzany ma 33-lata
Autor: mat.prasowe KPP Szamotuły: Gwałciciel zatrzymany! Podejrzany ma 33-lata

Gwałciciel z Szamotuł schwytany? Obława trwała tam 20 dni, od 2 grudnia, kiedy wieczorową porą zwyrodnialec brutalnie zgwałcił kobietę w Parku Zamkowym. Policja przekonuje, że materiał dowodowy jest obciążający i sugeruje, że w ich rękach jest winny. Mężczyzna ma 33 lata.

Gwałt w Szamotułach. Dla ofiary był brutalny, później uciekł. Poszukiwania trwały 20 dni

Policjanci z Szamotuł przekazali w sobotę (25 grudnia), że zatrzymali podejrzanego o brutalny gwałt w Parku Zamkowym. Śledztwo w tej sprawie trwało od 2 grudnia, kiedy kobieta - ofiara zwyrodnialca - zgłosiła się na komendę. Tego dnia policja poprosiła o pomoc w ustaleniu personaliów napastnika lokalną społeczność. 

Więcej o sprawie: Gwałt w parku w Szamotułach! Sprawca poszukiwany

Rzecznik KPP po 20 dniach przekazała, że kryminalni dokładali wszelkich starań, by ustalić kto dokonał tej obrzydliwej napaści. Operacyjni analizowali wszystkie możliwe ślady i sprawdzali każdy możliwy trop, co wreszcie doprowadziło do wytypowania podejrzanego. - W toku działań operacyjnych udało się dowiedzieć, iż podejrzany to 33-letni mieszkaniec Szamotuł, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę - podaje.

Śledztwo w tej sprawie jeszcze się nie skończyło: mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia, ale 33-latek usłyszał już zarzut. Materiał dowodowy był na tyle przekonujący, że Sąd Rejonowy w Szamotułach zdecydował o tymczasowym areszcie dwumiesięcznym, gdzie podejrzany poczeka na rozprawę. Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem grozi mu do 12 lat więzienia.

Sonda
Jaka powinna być w Polsce kara za gwałt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE