Gwiazdy polskiego sportu zawitają do Poznania. Będą rekordy?

2020-09-10 12:06 Maciej Brzeziński
Poznań Athletics Grand Prix 2019
Autor: Maciej Brzeziński

Wielkimi krokami zbliżają się zawody Poznań Athletics Grand Prix 2020. Największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki zawitają do stolicy Wielkopolski. Zapowiadają się wielkie emocje z udziałem m.in. Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego, Adama Kszczota, Piotra Liska czy też Patrycji Wyciszkiewicz - Zawadzkiej.

Siedem konkurencji w kategorii kobiet i sześć w kategorii mężczyzn. Tak wygląda program zawodów Poznań Athletics Grand Prix 2020, które odbędą się w piątek (11 września) na stadionie lekkoatletycznym na poznańskim Golęcinie. Kibice ostrzą sobie zęby m. in. na rywalizację Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem, a także walkę Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce. Emocji z pewnością będzie o wiele więcej.

Program minutowy zawodów znajduje się na oficjalnej stronie zawodów. Możemy jednak zdradzić, że wszystko rozpocznie się o godz. 16:15 od dalekich rzutów kobiet i mężczyzn.

Poznań stawia na swoich

Kibice ostrzą sobie zęby na dalekie rzuty i pchnięcia oraz na bardzo dobre czasy biegaczy i biegaczek. Wiele osób dopingować będzie Patrycję Wyciszkiewicz - Zawadzką w biegu na 400 metrów, która stadion na Golęcinie zna jak własną kieszeń. W końcu to zawodniczka AZS Poznań, która na co dzień trenuje właśnie na tym obiekcie.

Zresztą podobnie będzie w przypadku Joanny Fiodorow. To srebrna medalistka Mistrzostw Świata w Doha z 2019 roku, która oznaki doskonałej formy zaprezentowała kilka tygodni przed mistrzostwami właśnie na poznańskim mitingu.

Tak było przed rokiem

Nieco ponad rok temu, bo 2 lipca 2019 odbyła się pierwsza edycja Poznań Athletics Grand Prix. Świetny wynik osiągnął Wojciech Nowicki (81,74m), co było najlepszym wynikiem na świecie. Bardzo dobrze spisała się też poznanianka - Joanna Fiodorow, która rzuciła młotem 74,46 m. Relację z Poznań Athletics GP 2019 możecie przeczytać TUTAJ. Zapraszamy także do zapoznania się z galerią zdjęć sprzed roku.

Nowe tatuaże na nodze i e-sport - tak Paweł Fajdek spędzał czas podczas pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.