Historyczne tramwaje i autobusy wyjadą na ulice Poznania. Będzie można wsiąść do "ogórka"

2022-05-21 8:00
Historyczne tramwaje i autobusy wyjadą na ulice Poznania. Będzie można wsiąść do ogórka
Autor: MPK Poznań Historyczne tramwaje i autobusy wyjadą na ulice Poznania. Będzie można wsiąść do "ogórka"

Po raz kolejny uruchomione zostaną turystyczne linie autobusowe i tramwajowe. Na ulice Poznania wyjedzie hsitoryczny tabor. To nie lada gratka dla miłośników historii i nie tylko. Szczegóły w artykule.

MPK Poznań informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę ponownie uruchomione zostaną linie obsługiwane historycznym taborem: tramwajowa 0 i autobusowa 100. Ponadto w sobotę funkcjonować będzie także linia autobusowa 102, której trasa umożliwia dojazd do Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej. - Dzięki liniom turystycznym można obejrzeć Poznań z pokładu historycznych pojazdów, poczuć klimat dawnych czasów, powspominać albo... pokazać dzieciom i wnukom, jak podróżowało się przed laty - tłumaczą miejscy urzędnicy.

Liniami autobusowymi można - bez przesiadek - dotrzeć z okolic dworca kolejowego Poznań Główny do Nowego Zoo (linia 100) i Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej (linia 102 - kursuje tylko w soboty)

Zgodnie z harmonogramem, na trasę linii turystycznej 0 wyjadą: w sobotę - skład 105N, a w niedzielę - 4N1+ND (tramwaj 4N1 należy do MPK S.A. w Krakowie, które na ten sezon udostępniło pojazd poznańskiemu MPK). Do obsługi linii 100 zaplanowane zostały: na sobotę - autobusy Jelcz PR 110 i Man, a na niedzielę - DAF i Man. Natomiast na linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty, kursować będzie - tradycyjnie już - Jelcz RTO, czyli "ogórek".

Sonda
Czy linie turystyczne to dobry pomysł?
Najlepszy Koncert Świata 2022 - Poznań
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE