Jarocin. Trójka małych dzieci szuka domu. Jest jeden duży problem

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Jarocin. Trójka małych dzieci szuka domu. Jest jeden duży problem

Jarocin. Trójka małych dzieci szuka domu. Jest jeden duży problem

2022-06-23 11:52

Trójka małych dzieci, chłopczyk i dwie dziewczynki pilnie szukają domu! Jak informuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie w Wielkopolsce dzieci z powodu zaniedbania nie mogą zostać pod opieką swoich rodziców. Problem w tym, że brakuje rodzin zastępczych.

Dzieci są naprawdę malutkie. Chłopczyk ma 1,5 roku, a dziewczynki 4 i 5 lat. Na razie pozostają pod opieką tymczasowej rodziny zastępczej. - Szukamy rodziny docelowej, która zdecyduje się przyjąć całą trójkę - informują pracownicy PCPR w Jarocinie. Niestety rodzin zastępczych i to w całej Polsce wciąż brakuje. Żeby zostać rodziną zastępczą trzeba przejść określoną procedurę. Wymagane są testy, szkolenia, warsztaty, wywiad środowiskowy, badanie psychologiczne. To wyjątkowo żmudny proces, który wielu potencjalnym rodzicom podcina skrzydła.

PCPR w Jarocinie prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogłyby się podjąć pieczy zastępczej pod nr tel. 724 555 028.

Sonda
Czy myślałaś/eś kiedykolwiek o tym, aby zostać rodziną zastępczą?
Adopcja a rodzina zastępcza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE