Jeden z najszybszych ludzi na świecie jest w Poznaniu. Czy padnie rekord?

2022-05-26 8:38
Poznań Athletics Grand Prix 2020
Autor: BM

Zbliża się mityng Poznań Athletics Grand Prix. Jedną z największych gwiazd, jakie wystąpią w stolicy Wielkopolski jest sprinter Yohan Blake. Na poznańskim obiekcie zaprezentują się także polskie gwiazdy lekkoatletyczne, takie jak Pia Skrzyszowska, Piotr Lisek czy Iga Baumgart - Witan.

Od 2019 roku na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie odbywa się mityng Poznań Athletics Grand Prix, który przyciąga tłumy kibiców na trybunach. Nic dziwnego, bowiem na starcie staje wiele gwiazd królowej sportu. Podobnie będzie w tym roku podczas czwartej edycji zawodów. Wiele osób nie może się doczekać biegu na 200 metrów mężczyzn. Od kilku dni w Poznaniu przebywa Yohan Blake. Jamajski sprinter w światowych tabelach historycznych biegów na 100 i 200 metrów ustępuje tylko Usainowi Boltowi. Organizatorzy zapowiadają, że na Yohana Blake’a czeka rekord stadionu Frankiego Fredericksa z 2003 r. (20,26). Warto wspomnieć, że najlepszy czas w karierze Blake’a na dystansie 200 m jest o sekundę lepszy.

CZYTAJ: Medalistki olimpijskie w Poznaniu. Na Malcie rusza światowa impreza

Blake nie będzie jedyną gwiazdą światowego formatu. W konkursie rzutu oszczepem wystąpi Vítězslav Vesely. Czech ma na koncie mistrzostwo świata z Moskwy (2013), mistrzostwo Europy z Helsinek (2012) oraz dwa brązowe medale olimpijskie (Londyn 2012 i Tokyo 2021). Z kolei w biegu na 100 metrów kibice ujrzą Szwajcarkę Ajla Del Ponte, która jest halową mistrzynią Europy z Torunia (2021).

Polskie gwiazdy na Poznań Athletics Grand Prix

Z polskich zawodników kibice ujrzą m.in. Pię Skrzyszowską, Piotra Liska, Marcina Krukowskiego, Pawła Wojciechowskiego, Igę Baumgart - Witan czy też Karola Zalewskiego,

Poznań Athletics Grand Prix odbędzie się w piątek (27 maja). Pierwsze konkurencje zaplanowano na godzinę 16:30. Zgodnie z programem zmagania lekkoatletów zakończą się o godz. 20:15. Szczegóły znajdują się TUTAJ. Ciągle są jeszcze dostępne bilety na to wydarzenie, które można kupić za pośrednictwem internetu.

Tak wyglądał Poznań Athletics Grand Prix w poprzednich latach:

Sonda
Czy byłeś kiedyś na Poznań Athletics GP?
Tak kibice Lecha Poznań świętują mistrzostwo Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE