kategorii kobiet najlepsza okazała się Tesfanesh Merga Denbi z Etiopii

Autor: fot. Katarzyna Kajdasz / Radio Eska Poznań kategorii kobiet najlepsza okazała się Tesfanesh Merga Denbi z Etiopii

Jest rekord trasy! 19. PKO Poznań Maraton zwyciężył Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva!

2018-10-14 15:21

Zawodnik z Kenii pokonał trasę maratonu w 2 godziny 11 minut i 45 sekund, bijąc tym samy własny rekord sprzed 7 lat.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Tesfanesh Merga Denbi z Etiopii. Zawodniczka dobiegła na metę z czasem 2 godzin 32 minut i 31 sekund.

Pierwszym Polakiem, który pokonał trasę 19. PKO Poznań Maratonu okazał się Kamil Jastrzębski. Z czasem 2 godzin 19 minut i 55 sekund uplasował się na 6 pozycji.

Agnieszka Gortel-Maciuk to natomiast pierwsza Polka, która dotarła na metę. Z czasem 2 godzin 37 minut i 16 sekund zajęła 4 miejsce w kategorii kobiet, a 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przypomnijmy, nagroda dla zwycięzcy biegu to 12 tysięcy złotych. Dodatkowe 10 tysięcy przewidziano również za ustanowienie rekordu trasy.