Jest uroczy chociaż ma kolce. W ZOO w Poznaniu urodził się urson amerykański

2021-04-19 11:00 Ewa Ruszkiewicz LP
Nowe ZOO Poznań
Autor: Koroniec, CC BY-SA 4.0 Koronawirus PARALIŻUJE poznańskie ZOO. "Prosimy o zrozumienie i przepraszamy"

W Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu pojawił się nowy członek zwierzęcej społeczności. Na świat przyszedł urson amerykański. - W jego puchatym futerku już rosną podstępne kolce, które boleśnie wbijają się haczykowatym końcem w dłonie, które chciałyby go pochwycić lub w nos drapieżnika, który chciałby na niego zapolować - ostrzegają pracownicy ZOO.

Urson amerykański to zwierzę występujące na terenach Ameryki Północnej. Zamieszkuje głównie lasy iglaste. Wygląda jak duży gryzoń z charakterystycznymi kolcami, które chronią go przed drapieżnikami. W poznańskim ZOO również przebył osobnik tego gatunku. Dwa tygodnie temu pojawił się nowy maluch i powiększył ogrodową rodzinkę.

- Tym razem to chłopak, ma na imię Rico. Jeśli na jego widok już wyciągacie ręce, by pomóc temu nieporadnemu maluchowi wspiąć się na trudne do zdobycia gałązki sosnowe, powstrzymajcie się! W jego puchatym futerku już rosną podstępne kolce, które boleśnie wbijają się haczykowatym końcem w dłonie, które chciałyby go pochwycić lub w nos drapieżnika, który chciałby na niego zapolować – informują pracownicy poznańskiego ZOO.

Niestety w związku z pandemią - park zoologiczny jest zamknięty dla osób odwiedzający.

Opole. King is back ! Do ZOO wrócił król zwierząt !
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE