Każdy uczeń dostanie świadectwo z paskiem. To zapowiedź rewolucji w szkołach?

i

Autor: Tadeusz Koniarz/REPORTER

Każdy będzie wyróżniony!

Każdy uczeń dostanie świadectwo z paskiem! To zapowiedź rewolucji w szkołach?

2023-06-20 17:37

Już wkrótce zakończenie roku szkolnego. Uczniowie udadzą się na zasłużony wypoczynek, wcześniej jednak czeka ich trochę stresu związanego z uroczystym rozdaniem świadectw. Największym wyróżnieniem są oczywiście świadectwa z czerwonym paskiem, ale nie każdy może takie otrzymać. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie, w której każdy uczeń dostanie... świadectwo z paskiem.

23 czerwca w szkołach w całej Polsce uczniowie odbiorą świadectwa i udadzą się na zasłużony wypoczynek, który w tym roku będzie trwał dłużej niż zwykle. Część z uczniów będzie się cieszyć ze świadectw z czerwonym paskiem. Aby otrzymać takie wyróżnienie, uczeń musi mieć średnią ocen wynoszącą co najmniej 4,75 oraz bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania. Dla niektórych uczniów perspektywa zdobycia tak wysokiej średniej wydaje się niemożliwa. Tymczasem Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie 23 czerwca wyróżni wszystkich swoich uczniów. Na szkolnych świadectwach pojawią się... kolorowe paski. Czerwony będzie zarezerwowany dla uczniów z najwyższą średnią, a pozostałe będą wyróżnieniem za inne godne nagrodzenia zachowania. - Wiem, jak ważne jest doceniać za małe rzeczy! - napisał w internecie Jakub Tylman, nauczyciel SP w Śremie. - Bo dla nas często wydają się pozornie małe, a dla wielu największym osiągnięciem jaki mogli osiągnąć! Każdy jest ważny, wyjątkowy i zasługuje by dmuchać mu w skrzydła, a nie je podcinać! [... ] Każdy uczeń i każda uczennica otrzymają świadectwa z paskiem! Każdy inne ale każdy kolorowy!

I tak np. niebieski pasek będzie przyznawany uczniom ambitnym, a zielony uczniom, którzy mają wysoką frekwencję. Żółty dla kreatywnych, a pomarańczowy dla najbardziej radosnych uczniów. Jakub Tylman chciałby, ale inne szkoły w Polsce również nagradzały swoich uczniów w ten kreatywny sposób.  Co sądzicie o takim pomyśle na wyróżnianie młodych ludzi? Oddajcie głos w naszej sondzie.

Sonda
Świadectwa z paskiem dla każdego ucznia. Co o tym myślisz?
Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!