Kierowca BMW podróżował z dzieckiem. Przekroczył prędkość, ale to nie wszystko!

2022-05-06 9:33
Kierowca BMW podróżował z dzieckiem. Przekroczył prędkość, ale to nie wszystko!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Kierowca BMW podróżował z dzieckiem. Przekroczył prędkość, ale to nie wszystko!

Chwile grozy na ulicach Ostrorogu (pow. szamotulski). 27-letni kierowca BMW przekroczył prędkość, ale to nie wszystko. W pojeździe znajdowało się 7-letnie dziecko. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia. Policjanci z szamotulskiej drogówki patrolowali ulicę Wroniecką w Ostrorogu. W pewnym momencie namierzyli kierującego samochodem marki BMW, który przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość. - W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 85 km/h - mówi asp. Sandra Chuda, oficer prasowa KPP Szamotuły. Mundurowi zatrzymali kierowcę, którym okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. - W trakcie kontroli okazało się, iż mężczyzna przewozi w samochodzie 7-letnie dziecko bez wymaganego urządzenia do przewozu dzieci i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa - opowiada asp. Chuda.

To jednak nie wszystko. Okazało się, że 27-latek nie ma prawa jazdy. - Nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem i w dodatku był już wcześniej karany mandatem karnym za takie przewinienie - wyjaśnia asp. Chuda.

O karze dla 27-latka rozstrzygnie sąd. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE