Seniorka z Siedlec padła ofiarą oszustów i straciła 36 tys. zł. Policja apeluje o ostrożność

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Sprawę wyjaśnia policja

Kobieta straciła oszczędności życia, bo uwierzyła złym ludziom! Takiego oszustwa jeszcze nie było

2024-04-19 21:29

Myślała, że jest ostrożna i nie da się oszukać, ale przestępcy byli sprytniejsi. 83-latka z Konina straciła oszczędności życia, bo uwierzyła złym ludziom. Szczegóły w artykule.

O sprawie poinformowali policjanci z Konina. Zaczęło się tak jak zawsze… od telefonu. Do 83-letniej seniorki zadzwonił mężczyzna, przedstawiając się jako pracownik poczty i oświadczył, że ma nieodebraną przesyłkę. Podczas rozmowy poinstruował, aby kobieta pozostała w domu i oczekiwała na osobę, która przyniesie paczkę. Jednocześnie rozmówca poprosił o podanie numer telefonu komórkowego do kontaktu.

- Po zakończonej rozmowie, kobieta skontaktowała się z pocztą i nie potwierdziła otrzymanej informacji o oczekującej na nią przesyłce. Krótko po tym telefonie koninianka otrzymała kolejne połączenie tym razem na „komórkę” - opowiada o sprawie mł. asp. Sylwia Król z konińskiej policji.

Zobacz także: Amatorzy bratków okradli kwietnik w centrum miasta. Ich niecny czyn zarejestrowała kamera

Tym razem mężczyzna przedstawił się jako policjant, podał swoje numery służbowe i poinformował, że prowadzi ważną akcję. Przejęta starszaka wysłuchała, że policja chce zatrzymać przestępców okradających starsze osoby. 83-latka na polecenie oszusta spakowała do reklamówki pieniądze i biżuterię, a następnie wyrzuciła… przez balkon w wyznaczone miejsce.

- W ten sposób straciła pieniądze i kosztowności na łączną kwotę 46 tysięcy złotych - dodaje policjantka, przypominając jednocześnie, że policja nigdy nie prosi nikogo o pieniądze. - Uczulamy i uwrażliwiamy na sposoby działania oszustów. Wielokrotnie przyszło nam widzieć rozpacz ludzi, którzy stracili oszczędności życia. Kampanie, ulotki, spotkania profilaktyczne – te wszystkie działania mają na celu przeciwdziałanie wiktymizacji. Niestety, jak pokazuje sytuacja, do której doszło - mówi Sylwia Król na koniec.

Sonda
Czy padliście kiedyś ofiarą oszustwa?
Tu pod kołami tramwaju zginęła 15-letnia Emilka z Bydgoszczy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki