Konin: pogrzeb zastrzelonego 21-latka. Siostra Adama: zabrali nam anioła. ZAPIS Z RELACJI

2019-11-21 15:16
Konin: pogrzeb 21-latka ZASTRZELONEGO przez policjanta
Autor: MROK

Rodzina i znajomi pożegnali 21-letniego Adama, który został zastrzelony przez policjanta w Koninie. Msza pogrzebowa została odprawiona w kościele św. Wojciecha, potem trumna z ciałem 21-latka została złożona do grobu na cmentarzu komunalnym w Koninie.

Do tragedii w Koninie doszło w czwartek (14 listopada) około godz. 10:00 na osiedlu Wyszyńskiego w Koninie. Funkcjonariusze chcieli wylegitymować grupę trzech mężczyzn (21-latka i dwóch 15-latków). W pewnym momencie jeden z nich zaczął uciekać. Wtedy jeden z policjantów zdecydował się użyć broni i strzelił w kierunku 21-letniego Adama. Jak się okazało, strzał okazał się śmiertelny. Tragedię będzie teraz wyjaśniać łódzka prokuratura.

O godzinie 13 w kościele p.w. św. Wojciecha odbyło się ostatnie pożegnanie 21-letniego Adama. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz znajomi.

RELACJA - KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

14.40 Trumna z ciałem Adama została złożona do grobu.

14.30 Na cmentarzu przemawia siostra tragicznie zmarłego Adama: Niesprawiedliwością jest dla mnie to ze zabrali nam anioła. Mam nadzieje ze patrzy na nas. Był zawsze miły opiekuńczy i szczery - nad jego grobem odczytano słowa siostry.

14.15 W ostatniej drodze Adamowi towarzyszą tłumy ludzi:

Konin: pogrzeb 21-latka ZASTRZELONEGO przez policjanta
Autor: SUPER EXPRESS

14.10 Wzruszający gest rodziców dla tragicznie zmarłego Adama: Pogrzeb 21-latka w Koninie. Tak żegna go rodzina. „Kochanemu Adasiowi...”

14.00 Zakończyła się msza żałobna. Kondukt powoli rusza na cmentarz.

13.50 Msza w kościele dobiega końca. Organista gra pieśń żałobną "Anielski orszak niech Twa dusze przyjmie".

Konin: pogrzeb 21-latka ZASTRZELONEGO przez policjanta
Autor: SUPER EXPRESS

13.45 Rozpoczęła się komunia święta.

13.35 Na ostatnim pożegnaniu Adama pojawił się ojciec Ewy Tylman: Pogrzeb 21-latka w Koninie. Piękny gest ojca Ewy Tylman

13.30 Człowiek nosi w sobie obraz Boga a jego dusza jest nieśmiertelna. Jesteśmy pielgrzymami, którzy idą na tej ziemi na spotkanie z Bogiem Ojcem - dodał.

13.25 W domu ojca jest mieszkań wiele. Dla każdego tam jest miejsce. Nie jest ważne to jak długo żyjesz, ale jak żyjesz. Jeżeli żyliśmy w przyjaźni z Chrystusem to życie się wypełni - mówi ksiądz podczas kazania.

13.15 Na trumnie położono biało-czerwoną wiązankę. Z przodu stoi duży wieniec: kochanemu Adasiowi - Rodzice. Kochanemu Adasiowi siostry i bracia - głoszą podpisy na wstęgach.

13.10 Trumna z ciałem zostaje wprowadzona do kościoła. Rozpoczyna się msza pogrzebowa. Tuż za trumną Adama szła jego narzeczona.

13.00 Trumna z ciałem 21-letniego Adama wkrótce zostanie wniesiona do kościoła. 

Konin: pogrzeb 21-latka ZASTRZELONEGO przez policjanta
Autor: MROK

12.55 W kościele gromadzą się już pierwsi żałobnicy. Tragicznie zmarłego 21-latka żegnają tłumy ludzi.

12.35 Tymczasem pod siedzibą policji wielka mobilizacja. Na parkingu stoi kilkanaście aut:

Konin: pogrzeb 21-latka ZASTRZELONEGO przez policjanta. RELACJA Z UROCZYSTOŚCI
Autor: SUPER EXPRESS Konin: pogrzeb 21-latka ZASTRZELONEGO przez policjanta. RELACJA Z UROCZYSTOŚCI

12.30 W kaplicy rodzina żegna tragicznie zmarłego Adama:

Konin: pogrzeb 21-latka ZASTRZELONEGO przez policjanta. RELACJA Z UROCZYSTOŚCI
Autor: MROK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE