Koronawirus, 30 lipca. Ile jest dziś zakażeń w Wielkopolsce?

2021-07-30 10:32
Koronawirus
Autor: se.pl Koronawirus, 30 lipca. Ile jest dziś zakażeń w Wielkopolsce?

Koronawirus 30 lipca, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Wariant delta atakuje coraz mocniej na świecie, a czwarta fala to tylko kwestia czasu. Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Również w piątek (30 lipca) resort zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 30 lipca, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Za nami trzy fale koronawirusa, które zebrały żniwo zgonów. Ponadto w ostatnich tygodniach na świecie rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant delta, a to może zwiastować czwartą falę koronawirusa. Zdaniem ekspertów powinniśmy na nią być gotowi już wczesną jesienią. Jak będzie ona wyglądać? Wszystko zależy od tempa szczepień przeciw COVID-19.

Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w piątek 30 lipca 2021 roku? Codziennie o godz. 10:30 pojawia się najnowszy raport ministerstwa zdrowia.

W piątek (30 lipca 2021) resort zdrowia poinformował o 153 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 2 882 786 osób. Niestety, 75 259 osób zmarło.

Koronawirus w Wielkopolsce. 30 lipca 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 6 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarła 1 osoba.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE