Koronawirus. Dodatkowy sprzęt dla wielkopolskich szpitali! DUŻA dostawa!

2020-04-09 8:05 EIPOZ
szpital
Autor: Makerspace Laboratorium

Trwa walka z epidemią koronawirusa. Mamy dobre informacje dla wielkopolskich szpitali. Otrzymają one kolejną dostawę sprzętu medycznego.

Szpitale i wszystkie placówki medyczne są na pierwszym froncie walki z epidemią koronawirusa. Nic dziwnego, że potrzebują ogromne ilości sprzętu medycznego i ochronnego. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o nowej dostawie. Do szpitali klinicznych, specjalistycznych, wojewódzkich i powiatowych trafią maseczki, półmaski oraz kombinezony.

- Zgromadzone w magazynach Agencji Rezerw Materiałowych zasoby, które jadą do wielkopolskich lecznic to ponad 480 tysięcy maseczek, 18 550 półmasek, 26 600 kombinezonów ochronnych. Do szpitali trafią także gogle ochronne w ilości 26 600 szt. oraz płyny do dezynfekcji - informuje wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Ponadto cały czas trwa akcja doposażenia przez służby wojewody DPS-ów z powiatu krotoszyńskiego m.in. w maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji.

Czytaj też: Bezobjawowy koronawirus. Co może niepokoić?

Oprócz sprzętu ochronnego wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał umowy na uruchomienie kolejnych zespołów wymazowych. Do grupy 11 mobilnych laboratoriów dołączyły kolejne 2 karetki.

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.