UJAWNIONO zaskakujące dane! Jak najczęściej zarażamy się koronawirusem? Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-04-10 22:00 Maciej Brzeziński, Marek Targoński, Michał Górecki
Tak pracuje laboratorium Invicta
Autor: Invicta

Koronawirus w Polsce. Ilu jest zakażonych koronawirusem w Polsce? Ile odnotowano zgonów z powodu koronawirusa? W całym kraju potwierdzono już 5955 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło 181 osób. Na ulicach polskich miast od kilku dni widać więcej patroli policji i straży miejskiej, a nawet wojsko. W czwartek (9 kwietnia) zapadły ważne decyzje w sprawie obostrzeń oraz egzaminów ósmoklasisty i matur. W których regionach Polski sytuacja jest najgorsza? Jakie działania podejmuje rząd i czego jeszcze możemy się spodziewać? Śledź naszą relację na żywo, a w niej najnowsze doniesienia z kraju i ze świata.

Koronawirus w Polsce. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w kraju? Ile jest przypadków śmiertelnych i zakażonych?

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Rośnie także liczba zgonów. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami mamy już 5955 potwierdzonych zakażeń oraz 181 ofiar śmiertelnych COVID-19. Jak twierdzą eksperci, najgorsze jest jednak dopiero przed nami.

Jakie są objawy koronawirusa? Sprawdź TUTAJ! Kiedy zakończy się epidemia? Przeczytasz w tym miejscu. Jak chronić się przed zakażeniem? Szczegóły w naszym materiale. Gdzie dotarła zaraza? Jak wygląda MAPA zakażeń koronawiusem w Polsce? Sprawdzisz TUTAJ!

Zbliża się Wielkanoc, a więc czas rodzinnych spotkań. Z tych będziemy musieli jednak zrezygnować, w trosce o wspólne dobro. Kluczem do pokonania pandemii jest bowiem przerwanie transmisji wirusa, a to nie będzie możliwe w czasie tradycyjnego świętowania.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Jak wygląda w tej chwili sytuacja epidemiologiczna w Polsce? Najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano na Mazowszu, Dolnym i Górnym Śląsku. Najwięcej zgonów z powodu COVID-19 zarejestrowano w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Najnowsze doniesienia dotyczące sytuacji w Polsce i na świecie znajdziesz w naszej relacji.

TRWA RELACJA NA ŻYWO!

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo. Kolejna rozpocznie się już o 7.00.

22.50 Gdzie najczęściej zarażamy się koornawirusem? Publikujemy zaskakujące statystyki!

30 proc. zachorowań: Według raportu GIS, nieco ponad 30 proc. zarażeń COVID-19 odbywa się przez kontakt w szpitalu lub przychodni! To zarówno pacjenci, jak i personel medyczny.

6,6 proc.: Mało tego. Wśród wszystkich potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2, aż 6,6 proc. zarażonych stanowią zachorowania w domach pomocy społecznej.

Inne dane (których nie widać na wykresie poniżej) wskazują, że szczególnie trudna sytuacja jest na Mazowszu (prawie połowa zachorowań poprzez kontakt w szpitalu i ponad połowa w DPS) Czytaj też: Koronawirus: Blisko 80 nowych zakażeń na Mazowszu! Potężne wzrosty i zgony w całym kraju

35,5 proc.: Aż tyle procent zarażeń pochodzi z kwarantanny

27,8 proc.: Transmisja pozioma (czyli taka poza transmisją rodzic-dziecko)

Ujawniono zaskakujące dane! Jak zarażamy się koronawirusem? Wiemy, GDZIE
Autor: gis.gov.pl Ujawniono zaskakujące dane! Jak zarażamy się koronawirusem? Wiemy, GDZIE

22.30 Rekordowy przyrost chorych! W ciągu ostatniej doby w Portugalii zmarło 435 osób

Z komunikatu ministerstwa zdrowia wynika, że pomiędzy czwartkiem a piątkiem w Portugalii zanotowano rekordową liczbę nowych dobowych przypadków zakażenia – 1516. Łącznie na Covid-19 zachorowały już w całym kraju 15472 osoby - wynika z danych worldometers.

W piątek premier Portugalii Antonio Costa poinformował, że stan wyjątkowy zostanie wydłużony prawdopodobnie do maja. Wstępnie, według danych PAP, uczniowie wrócą do szkół już na początku maja.

22.20 Wielki Piątek przynosi też dobre nowiny! Kolejne osoby wygrały walkę z koronawirusem!

Wśród ogromu przygnębiających wiadomości płynących wprost z pierwszego frontu walki z zarazą pojawiają się też pozytywne statystyki. W województwie opolskim przybyło właśnie osób, które zwalczyły koronawirusa. Kim są i jak wygrali tę nierówną walkę? Przeczytaj TUTAJ. W całej Polsce łącznie od początku epidemii wyzdrowiało już 318 osób.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj

Zobacz też naszą rozmowę z zarażonym COVID-19 z Opolszczyzny: Wywiad prosto z izolatki

Bełchatów:"Sanepid cudem zdobył dla mnie test"! Dramatyczna relacja zarażonej koronawirusem

22.10 Pomoc medyczna w czasie świąt. Gdzie i do kogo się zwrócić?

- Nocna i świąteczna opieka zdrowotna,

- Szpitalne Oddziały Ratunkowe i izby przyjęć,

- Pogotowie ratunkowe,

- Telefoniczna Informacja Pacjenta.

Wszystkie adresy i numery telefonów z każdego województwa w kraju znajdziesz na oficjalnej stronie NFZ, TUTAJ.

22.00 Samorząd Lekarski apeluje do NFZ! Będą zmiany?

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje w piątek do prezesa NFZ o jak najszersze zapewnienie dostępności testów na obecność SARS-CoV-2 personelowi medycznemu w całym kraju. Samorząd lekarski podkreśla, że dostępność do tych testów powinna być powszechna w odniesieniu do całego personelu medycznego.

W apelu czytamy, że z rozporządzenia prezesa NFZ pewne informacje nie wynikają wprost. Chodzi o możliwość wykonywania testów.

- [...] powinno (z tego rozporządzenia - red.) wprost wynikać, że testy mogą być wykonane u wszystkich członków personelu medycznego, a nie jedynie tych, którzy pracują w szpitalach - argumentują lekarze.

Dostępność testów dla personelu medycznego musi być powszechna i obejmować obszar całego kraju, a nie skupiać się jedynie w miastach, w których położone są szpitale jednoimienne

21.50 Gdańsk: Studenci jeszcze długo będą się uczyć online. Jest decyzja rektora!

Ważna decyzja władz Uniwersytetu Gdańskiego. Kiedy studenci wrócą na uczelnie? Na razie placówka wdraża kolejne narzędzia umożliwiające komunikację wykładowców ze studentami. Czy za Gdańską uczelnią pójdą inne?

Czytaj więcej: Uniwersytet Gdański: Zajęcia zawieszone do 15 maja! Kiedy studenci wrócą na uczelnię?

21.40 Żółty Talerz na Wielkanoc: Kulczyk Foundation nie zwalnia, nawet w trakcie akcji #zostanwdomu

"Żółty Talerz" to program żywieniowy Kulczyk Foundation.

- Za środki z programu Żółty Talerz kupujemy jedzenie, z którego nasi koordynatorzy, wychowawcy szkolni i pracownicy innych placówek biorących udział w programie, przygotowują paczki żywnościowe. Potem wolontariusze dostarczają je pod drzwi potrzebujących dzieci i ich rodzin, oczywiście z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa - podają władze fundacji.

Paczki były dostarczane przed Wielkanocą.

21.20 Jak ma wyglądać Wielkanoc? Jak zastąpić święcenie pokarmów?

Ta Wielkanoc będzie wyjątkowa - nie odbędzie się m.in. święcenie pokarmów, ani huczne msze. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski dla wierzących daje jednak wskazówki, które pomogą przejść przez te święta w inny, wciąż uświęcony sposób.

- Z powodu epidemii nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę w kościołach. Wyjątkowo zastąpi go błogosławieństwo przed posiłkiem w Niedzielę Wielkanocną, dokonane przez ojca rodziny lub inną osobę - brzmi oficjalna wskazówka.

WSZYSTKIE wskazówki, jak przeprowadzić "Błogosławieństwo stołu" znajdziesz TUTAJ.

21.10 Szef FIFA zabiera głos, przestrzega przed wznawianiem meczów!

Piłkarskie mistrzostwa Europy i turniej Copa America zostały już przełożone. Część potężnych organizacji liczy już straty, inni wolą ich nie podsumowywać. Jedno jest jasne - będą ogromne. Gianni Infantin, szef FIFA, wystosował w piątek (10 kwietnia) specjalne oświadczenie do wszystkich 211 członków FIFA. Przestrzega w nim przed zbyt wczesnym wznawianiu rozgrywek!

- Żaden mecz, żadne rozgrywki i żadna liga nie są warte tego, aby ryzykować pojedyncze ludzie życie. Każdy na świecie powinien mieć to bardzo jasno w swojej głowie - cytuje fragment oświadczenia Polskie Radio.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj

21.00 Przerażająca wizja? NASA obawia się ekspansji koronawirusa w...kosmosie!

Jak się okazuje, kilku pracowników agencji kosmicznej zostało już zarażonych. Jak podaje Business Insider, od początku kwietnia większość pracuje z domu. Czy koronawirus sparaliżuje pracę astronautów? Być może, ale wczoraj (9 kwietnia) z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartowała nowa rakieta Sojuz MS-16 z załogą! Na statku jest dwóch Rosjan i Amerykanin: Anatolij Iwaniszyn, Iwan Wagner i Chris Cassidy. Przed wylotem przechodzili szczegółową i zaostrzoną kwarantannę.

20.55 Nowy Jork: Pierwszy dzień "spadkowy" od początku epidemii?

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował w piątek, że w jego stanie w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu Covid-19 zmarło 777 osób. To o dwie osoby mniej, niż w czwartek...

Według Cuomo w ciągu ostatniej doby po raz pierwszy od początku epidemii zmniejszyła się również liczba osób hospitalizowanych na oddziałach intensywnej terapii z powodu Covid-19. Według ustaleń PAP, gubernator uznał taki wynik za swoisty sukces obostrzeń, które zostały wprowadzone (dystansowanie społeczne).

W Nowym Jorku odnotowano 7844 zgony z powodu Covid-19, a to prawie połowa bilansu ofiar w całym kraju.

20.45 We Włoszech jak w Polsce: Też łamią kwarantannę. Z różnym skutkiem

To wideo podbija internet! We Włoszech nie ma mowy o swobodnym bieganiu, także tym na piasku. Nie brakuje jednak osób, które przepisy regularnie obchodzą. Co jednak, kiedy mamy do czynienia z...biegaczami?

Zobacz wideo TUTAJ: Policjant chciał zatrzymać trenującego biegacza! Nie uwierzysz, co się stało [WIDEO]

20.40 Włochy: Ograniczenia potrwają do 3 maja

Tę decyzję ogłosił w piątek premier Włoch, Giuseppe Conte.

- To trudna decyzja, ale konieczna, by nie zaprzepaścić dotychczasowych rezultatów - podaje słowa premiera PAP. Przypomnijmy, że we Włoszech potwierdzono 147,577 przypadków zarażenia COVID-19. Zmarło prawie 19 tysięcy ludzi.

20.30 Wiceminister Piotr Wawrzyk o wyborach w Polsce: "Nas się krytykuje za coś, co w innych krajach nie było krytykowane"

Piotr Wawrzyk odniósł się do planowanych wyborów prezydenckich 2020 i głosów ze strony przedstawicieli organizacji międzynarodowych.

19.41 NIEZWYKŁA akcja policjantów! „Sto lat” dla mężczyzny na kwarantannie

Przymusowa kwarantanna nie jest niczym przyjemnym – ten szczególny czas może odcisnąć nieprzyjemne piętno. O jego zminimalizowanie zadbali policjanci z Kalisza. Jeden z mieszkańców miasta objęty kwarantanną obchodził tego dnia urodziny... Co rozbili mundurowi?

Zobacz: Urodziny na kwarantannie? Policjanci z Kalisza potrafią zadbać o klimat! [WIDEO]

19.31 Tłumy na targowiskach, kolejki przed sklepikami! Warszawiacy IGNORUJĄ EPIDEMIĘ

Warszawiacy zdaje się zapomnieli, że w Polsce panuje pandemia koronawirusa. Stołeczne bazary pękają w szwach. Alejkami przelewa się tłum ludzi trzymających w rękach torby wypełnione po brzegi świątecznymi zakupami. Czy to nie szaleństwo?

Zobacz: Zastanawiasz się czy iść na zakupy na bazar? Zobacz te zdjęcia koniecznie [GALERIA, WIDEO]

19.22 Nieprawdopodobne! Grupka sportowców ZARAZIŁA kilkadziesiąt osób?!

Rozwaga w dzisiejszych czasach jest cechą kluczową. Niestety, nie brakuje tych, którzy są kompletnie nieroztropni! Duże grono sportowców zorganizowało sobie imprezę na koniec sezonu. Efekt? Nawet 30 osób miało zarazić się COVID-19.

Zobacz: Bezmyślni sportowcy urządzili balangę! Kilkadziesiąt osób zakażonych koronawirusem

19.16 Wielki Piątek w czasach epidemii: 380 nowych zakażeń i SIEDEM OFIAR ŚMIERTELNYCH

Gdy katolicy przeżywają Wielki Piątek, a wszyscy przygotowują się do nietypowych obchodów Wielkanocy – wirus nie odpuszcza. 10 kwietnia, to kolejny dzień z tragicznymi wiadomościami o przebiegu epidemii w Polsce.

W sumie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 380 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w całym kraju. Niestety, tragiczny bilans zgonów wzrósł o siedem osób...

Więcej: Koronawirus: Blisko 80 nowych zakażeń na Mazowszu! Potężne wzrosty i zgony w całym kraju

19.08 NOWE 500 plus NA CZAS EPIDEMII już jest! Komu przysługuje świadczenie?

Wnioski o nowe 500 plus składać można już od 10 kwietnia 2020 roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej poinformowało, że wypłaty świadczenia mają zrekompensować koszty opieki w warunkach domowych i wypłacane będą przez 3 miesiące. Zobacz, komu przysługuje nowe 500 plus i jak je dostać. Szczegóły znajdziesz W TYM ARTYKULE!

19.03 USA: Koronawirus zabije 60 tys. osób?! Nowe prognozy dla Stanów

Jeszcze niedawno naukowcy byli pewni, że koronawirus nawet przy najbardziej optymistycznych prognozach nieuchronnie zabije ćwierć miliona mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Na szczęście pojawiły się nowe badania, które wskazują na to, ze liczba ta może być nawet czterokrotnie mniejsza. Czyżby pojawił się pozytywny przełom w amerykańskiej batalii z COVID-19?

Więcej: Koronawirus zabije CZTERY razy MNIEJ ludzi! Dobre wiadomości z USA

18.54 USA: Zbiorowe mogiły dla ofiar COVID-19 w Nowym Jorku. Dramatyczny widok!

Przerażające wieści płyną z Nowego Jorku, zakażonych jest już 151 tysięcy mieszkańców. Jest to najwięcej na całym świecie. Liczba zgonów w stanie przekroczyła 7000, a magazynach medycznych zaczynają kończyć się zapasy sprzętu niezbędnego do podtrzymywania życia. Na nowojorskim Bronxie zwłoki ofiar chowane są w zbiorowych mogiłach...

Więcej: Powstają zbiorowe mogiły dla ofiar koronawirusa w Nowym Jorku

18.49 Chiny: Wykryto kolejne lokalne infekcje koronawirusem w Guangdongu

W Chinach kontynentalnych wykryto 42 nowe potwierdzone przypadki COVID-19, w tym cztery infekcje lokalne: trzy w prowincji Guangdong na południu kraju i jedną w regionie Heilongjiang przy granicy z Rosją – przekazała w piątek państwowa komisja zdrowia – donosi PAP.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w Chinach kontynentalnych wzrosła do 81 907. Chińskie władze nie wliczają do tej liczby osób z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, ale bez objawów choroby.

18.38 Test na koronawirusa bez wychodzenia z samochodu! REWOLUCJA w Trójmieście

W Gdyni powstało oryginalne stanowisko, w którym pobierane są wymazy do testów pod kątem COVID-19. Badanie na obecność koronawirusa wykonywane jest kierowcom, którzy przez cały czas mogą pozostać wewnątrz pojazdu. Zmniejsza to ryzyko zakażenia personelu medycznego.

Jak to działa? Zobaczcie zdjęcia! Trójmiasto: Badanie na koronawirusa bez wychodzenia z auta! Punkt już działa [ZDJĘCIA]

18.26 Igrzyska za rok są... niepewne? Japończycy pełni obaw!

Szef komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Tokio Toshiro Muto ma już i tak wiele problemów na głowie, skoro imprezę, którą przygotowywał ze swoim teamem od siedmiu lat, musiał nagle przełożyć o 12 miesięcy. Plany Japończyków wzięły w łeb, a co gorsza, sami oni przyznają, że za rok sytuacja wcale nie musi się zdecydowanie różnić od obecnej...

Zobacz: Igrzyska Tokio 2021 też storpeduje koronawirus?! Organizatorzy dmuchają na zimne

18.23 Naczelna Izba Aptekarska: ceny maseczek wzrosły prawie siedmiokrotnie!

Od 16 kwietnia w Polsce będą obowiązywać kolejne obostrzenia związane z koniecznością zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Tymczasem ceny maseczek w związku z epidemią koronawirusa rosną w zawrotnym tempie. Zapłacimy za nie SIEDEM RAZY WIĘCEJ!

– To nie jest wina farmaceutów – tłumaczy w rozmowie z PAP Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej. – Wzrosty cen, w niektórych przypadkach sięgające nawet kilkuset procent, wynikają przede wszystkim ze stale rosnących cen u hurtowników i producentów – przekonuje.

Polska Agencja Prasowa podaje przykłady podwyżek. Przed epidemią cena jednej maseczki wynosiła 0,64 zł, a dzisiaj jest to aż 5 zł. To oznacza wzrost cen o 681 proc. Podobnie jest w przypadku wody utlenionej (wcześniej 1,50 zł, teraz 3 zł; wzrost 100 proc.), spirytusu salicylowego (przed epidemią 2,99 zł, obecnie 6,99 zł - wzrost 134 proc.), rękawiczek nitrylowych (wcześniej 0,20 zł, teraz 0,50 zł - wzrost 150 proc.), a nawet termometrów (przed epidemią 10,49 zł, teraz 13,99 zł - wzrost 33 proc.).

18.04 Kolejna fala zakażeń koronawirusem! Ponad 1500 przypadków na Mazowszu

Ponad 1,5 tys. zakażeń na Mazowszu, ponad 700 na Śląsku. W tych regionach koronawirus rozprzestrzenia się najszybciej. Jak jest w innych województwach?

Zobacz mapę z najnowszymi danymi dotyczącymi zakażeń i ofiar śmiertelnych w poszczególnych województwach.

17.53 Włochy: Nie żyje 109 lekarzy oraz 28 pielęgniarzy i pielęgniarek

Od początku epidemii koronawirusa we Włoszech zmarło 109 zakażonych nim lekarzy oraz 28 pielęgniarzy i pielęgniarek – to, jak informuje PAP, najnowszy bilans ze szpitali i przychodni w całym kraju. Statystyki są dramatyczne! Liczba zakażonych wirusem pracowników służby zdrowia przekroczyła 13,5 tysiąca.

17.39 Warszawa: Koronawirus w domu opieki! Wojewoda zawiadomił prokuraturę

Warszawa: W niepublicznym domu opieki na ul. Bobrowieckiej rozgrywa się dramat: część pacjentów jest zarażona koronawirusem, a personel medyczny opuścił budynek! Wojewoda mazowiecki zgłosił sprawę do prokuratury!

Więcej: DRAMAT w domu opieki na ul. Bobrowieckiej: Pacjenci mają KORONAWIRUSA, personel medyczny UCIEKŁ!

17.25 Wielka Brytania: Premier zakażony koronawirusem opuścił szpital. Kiedy wróci do pracy?

Brytyjski premier Boris Johnson jest w bardzo dobrym nastroju po opuszczeniu oddziału intensywnej terapii, ale jego rekonwalescencja dopiero jest na wczesnym etapie i za wcześnie, by mówić o terminie jego powrotu do pracy – powiedział w piątek jego rzecznik, cytowany przez PAP.

55-letni Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii spędził trzy doby - od poniedziałku wieczorem do czwartku wieczorem. Został tam przeniesiony mniej więcej dobę po tym, jak trafił do St Thomas' Hospital w Londynie w celu, jak wówczas zapewniano, rutynowych badań w związku z tym, że spowodowana koronawirusem gorączka nie ustępowała. W poniedziałkowe popołudnie jego stan jednak się pogorszył.

17.15 Tragiczny bilans epidemii w Polsce. Oto najnowsze dane: 5955 ZAKAŻEŃ i 181 ZGONÓW

17.09 KOLEJNE ofiary koronawirusa w Polsce. Epidemia zbiera żniwo

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce – 213 nowych zakażeń. Skąd pochodzą chorzy? Według danych resortu najwięcej z województw:

Niestety, COVID-19 ZABIŁ też sześć kolejnych osób:

17.03 Ministerstwo Zdrowia: Kolejnych 6 OFIAR ŚMIERTELNYCH! 213 nowych zakażeń

W piątkowe popołudnie resort zdrowia podał kolejne tragiczne dane w sprawie epidemii w Polsce. COVID-19 zabił sześć kolejnych osób!

– Mamy 213 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z przykrością informujemy o śmierci sześciu osób zakażonych koronawirusem – podało Ministerstwo Zdrowia.

16.54 Iran: 4232 ofiar śmiertelnych COVID-19! W ciągu doby 122 zgony

W ciągu ostatniej doby w Iranie z powodu COVID-19 zmarło 122 osób. Epidemia w tym kraju pochłonęła już 4232 ofiary, a koronawirusem zakaziło się ponad 68 tys. ludzi – poinformował w piątek rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Dżahanpur, cytowany przez PAP.

16.44 Bimber z pomoże w walce z koronawirusem?!

Nielegalny bimber z Podlasia pomoże w walce z epidemią. Na szczęście nikt nie będzie go pił! Alkohol trafił do służb sanitarnych, gdzie zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących.

Więcej: Bimber z Czarnej Białostockiej pomoże w walce z koronawirusem [ZDJĘCIA]

16.36 30 proc. zakażeń SARS-CoV-2 poprzez kontakt w szpitalu i przychodni

Jak informuje PAP: prawie 1/3 przypadków (30,1 proc.) zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce to efekt kontaktu z chorym w szpitalu lub przychodni – wynika z danych udostępnionych w piątek przez GIS.

W strukturze zakażeń, 26,6 proc. stanowią przypadki z kwarantanny po kontakcie z osoba zakażoną, a 8,9 proc. przypadki z kwarantanny po powrocie z zagranicy.

27,8 proc. to zakażenia inne, czyli m.in. te, gdy nie da się zidentyfikować źródła zakażenia.

16.29 WYMIANA OPON w czasie epidemii koronawirusa. Można czy nie? Sprawdziliśmy!

Czy w czasie wprowadzonych ograniczeń w przemieszczaniu się z powodu ogłoszonego stanu epidemii w Polsce, wymiana opon jest dozwolona? Tak! To efekt głośnego apelu branży motoryzacyjnej interweniującej w sprawie zaniechania nakładania kar na kierowców, którzy robią to w trosce o bezpieczeństwo.

Ministerstwo Zdrowia uznało wymianę opon zimowych na letnie jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb. Za wizytę w serwisie oponiarskim nie dostaniemy mandatu.

Zobacz: Sprawdziliśmy! Można wymienić opony w czasie obostrzeń. Władza uznała, że to czynność niezbędna

16.22 Hiszpania: Kolejnych 605 ofiar śmiertelnych! 4576 nowych zakażeń

W ciągu minionej doby w Hiszpanii na COVID-19 zmarło 605 osób i zdiagnozowano 4576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Hiszpanii wzrosła do 15 843, a suma osób zakażonych to 157 022 – przekazuje Polska Agencja Prasowa.

16.09 Polski test na koronawirusa jest skuteczny! Produkcja może ruszać

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH potwierdził, że polski test na koronawirusa nadaje się do diagnostyki i jego czułość jest porównywalna z czułością testów dotąd stosowanych – powiedział w piątek PAP wiceminister nauki prof. Wojciech Maksymowicz.

Autorską metodę wykrywania SARS-CoV-2 opracowano w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Dzięki dotacji z resortu nauki instytut chce wyprodukować do 150 tys. testów.

Zobacz też: Polski test na KORONAWIRUSA. Znamy jego CENĘ! Będziecie ZASKOCZENI

16.01 Holandia: w ciągu doby 115 zgonów z powodu koronawirusa i 1335 nowych zakażeń

W Holandii w ciągu ostatniej doby o 1335 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem – podał w piątek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Stwierdzono też śmierć na COVID-19 kolejnych 115 osób – informuje PAP.

Od początku epidemii koronawirusa w Holandii odnotowano 23097 przypadków zakażenia, 2511 osób zmarło, a 8197 hospitalizowano. – Rzeczywista liczba infekcji jest jednak wyższa, ponieważ nie wszystkie osoby z objawami poddawane są testom – podkreśla RIVM.

15.52 Poród w czasie ZARAZY! Kolejna zakażona urodziła dziecko. Co z niemowlakiem?

Epidemia koronawirusa nie ustępuje. Rozwój choroby w całym kraju prowadzi do zaskakujących sytuacji. W województwie dolnośląskim już dwie kobiety zarażone COVID-19... urodziły dziecko.

Więcej: Zarażona COVID-19 urodziła DZIECKO! To już drugi taki poród. Co z dzieckiem?

15.45 Warszawa: Koronawirus w ośrodku Caritas! 21 ZAKAŻEŃ

21 przypadków koronawirusa, w tym cztery przypadki zakażenia nim personelu, wykryto w warszawskim Ośrodku Działalności Leczniczej prowadzonym przez Caritas – informuje PAP. Dwóch chorych wymagało przewiezienia do szpitala.

Placówka podkreśliła, że na razie nie stwierdzono żadnych zakażeń na pozostałych trzech oddziałach oraz w hospicjum. Caritas poszukuje chętnych do pracy oraz apeluje o pomoc w pozyskaniu środków ochrony osobistej.

15.37 Przez koronawirusa... nie będzie owoców? Zaskakujący efekt kryzysu!

Jeszcze kilka tygodniu temu Ukraińcy byli jednym z motorów napędowych polskiej gospodarki, a właściciele gospodarstw już planowali zaciąg pracowników sezonowych. Koronawirus wszystko zmienił – przybysze ze wschodu masowo opuścili Polskę i polskie zakłady pracy, a teraz problem dotknie także zbiory owoców. Jaki będzie efekt...?

Zobacz: Nie będzie truskawek, malin i czereśni? Oto efekt kryzysu już w te wakacje!

15.31 Policja: Zostańmy na święta w domu! Na ulicach 25 tys. mundurowych

W trakcie Świąt Wielkanocnych służbę będzie pełniło około 25 tys. funkcjonariuszy wspieranych przez żołnierzy oraz strażników miejskich.

Dla naszego zdrowia apelujemy, aby pozostać w domach. Nie podróżujmy i nie odwiedzajmy znajomych – powiedział w piątek PAP komisarz Robert Opas z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni policjanci wystawili ponad 15 tys. mandatów w zakresie gromadzenia się i przemieszczania, a w ponad 4 tys. przypadków skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

15.25 Przed nami NAJSMUTNIEJSZA Wielkanoc od lat. Jak poświęcić pokarmy na Wielkanoc?

W tym roku święta wielkanocne będą wyjątkowe. Ma to związek z pandemią koronawirusa. Możemy zapomnieć o tradycyjnym święceniu pokarmów. W takim razie jak przygotować święconkę w domu? Jest na to sposób!

Czytaj: Wielkanoc 2020. Jak SKUTECZNIE poświęcić pokarmy w czasie epidemii koronawirusa?

15.17 Białoruś: COVID-19 zabił już 19 osób. Studenci uciekali przez okna!

Do piątku na Białorusi odnotowano 1981 przypadków infekcji koronawirusem, a 19 zakażonych osób zmarło – poinformowało ministerstwo zdrowia w Mińsku. Dobowy przyrost liczby zakażeń wyniósł 33,5 proc. – przekazuje Polska Agencja Prasowa.

Co dzieje się za naszą wschodnią granicą? W siedmiotysięcznych Dokszycach na Witebszczyźnie z powodu zapalenia płuc zmarły trzy osoby, a na schorzenie to cierpi ponad 80. W Ostrowcu hospitalizowano 100 osób, które zbyt „luźno” traktowały kwarantannę. W Mińsku studenci uciekali przez okno z akademika, gdzie ogłoszono izolację!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

15.13 Ludzie na kwarantannie – zwierzęta bez opieki? Wolontariusze wkraczają od akcji!

Ich cel to pomoc w opiece nad zwierzętami należącymi do osób przebywających w szpitalu lub na kwarantannie i osób starszych, niemających wsparcia w związku z epidemią koronawirusa. Wolontariusze oferują domy tymczasowe dla wszystkich zwierząt i wyprowadzanie psów na spacer.

Takie inicjatywy kwitną w całej Polsce, a najłatwiej odnaleźć je w mediach społecznościowych. Jeden z przykładów pochodzi z Płocka! Rewelacyjna inicjatywa. Zobaczcie: Koronawirus w Płocku. Są chętni, którzy zajmą się waszymi zwierzętami!

15.05 Wielka Brytania: Seniorzy POKONALI COVID-19! Jeden z nich ma 101 lat

Dobre wiadomości z Wysp! Troje chorych na COVID-19, w wieku 99, 99 i 101 lat, wyzdrowiało w ciągu ostatniego tygodnia w Wielkiej Brytanii, podały w piątek brytyjskie media. To najprawdopodobniej najstarsi wyleczeni pacjenci w tym kraju – informuje PAP.

Według podanego w czwartek po południu bilansu, w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 7978 osób.

14:50 Koronawirus w Wielkopolsce. Ponad 700 testów na dobę! Wiemy, co która osoba choruje!

Dziś odbyła się kolejna wideokonferencja, podczas której wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk zapoznał się z aktualną sytuacją w regionie. Według ustaleń poznańskiego sanepidu, w Wielkopolsce pracuje obecnie 10 laboratoriów wykonujących codziennie ponad setki badań.

Czytaj więcej: Ponad 700 testów na dobę! Wiemy, co która osoba choruje!

14:36 Zamiast siedzieć w domu NA KWARANTANNIE, wyjechał za granicę

Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył karę 5 tysięcy złotych na mężczyznę, który zamiast siedzieć w domu na 14-dniowej kwarantannie, wyjechał za granicę. O nieodpowiedzialnym mężczyźnie przeczytasz TU.

14:25 Abonament RTV zniesiony przez koronawirusa! Kto nie zapłaci?

Przedłużający się stan epidemii koronawirusa i kolejne obostrzenia sprawiają, że rząd wydłuża działanie tarczy antykryzysowej a także wprowadza do niej nowe rozwiązania. Jednym z tych, z którego można korzystać jest możliwość nie opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego za czas trwania pandemii COVID-19. Zobacz, kto nie płaci abonamentu RTV.

14:18 ARESZT dla podejrzanego o zakażenie koronawirusem! SZOKUJĄCE zachowanie mężczyzny!

Mieszkaniec podsądeckiej miejscowości nic sobie nie robił z faktu, że może być zakażony koronawirusem. Najpierw uciekł z oddziału zakaźnego, a gdy tam ponownie trafił wszczął awanturę żądając wypuszczenia go ze szpitala. Wezwanych na miejsce policjantów zwyzywał i opluł. Krewki pacjent trafił do aresztu.

Czytaj więcej: ARESZT dla podejrzanego o zakażenie koronawirusem!

14:02 Kibice zrobili sobie trening bokserski "tylko dla zaufanych".

Grupa mężczyzn w wieku od 20 do 37 lat, będących sympatykami jednej z łódzkich drużyn piłkarskich, urządziła sobie trening bokserski. Jedenaście osób, nie zważając na obowiązujące obecnie obostrzenia, spotkało się na sali treningowej w klubie sportowym na Polesiu. Muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami.

Czytaj więcej: W klubie na łódzkim Polesiu kibice zrobili sobie trening bokserski "tylko dla zaufanych". Powiadomiono Inspekcję Sanitarną

13:45 Kopalnie na Śląsku do likwidacji przez koronawirusa? Resort ODPOWIADA na zarzuty!

Szerokim echem w mediach odbiły się nieoficjalne doniesienia TOK FM, zgodnie z którymi Ministerstwo Aktywów Państwowych miało planować zamknięte lub uśpienie niektórych kopalń w województwie śląskim. Miała na to wpłynąć zła sytuacja finansowa zakładów już sprzed epidemii, którą jednak koronawirus pogłębił. Teraz resort aktywów odpowiada na zarzuty!

Więcej o tej sprawie piszemy TU.

13:40 Mocne oświadczenie Szpitala Miejskiego w Toruniu ws. koronawirusa. "Nie jemy nietoperzy"

Spore emocje wciąż wywołuje sprawa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Informowaliśmy was już o zarządzonej kontroli w placówce i ewentualnym prokuratorskim śledztwie. Lecznica wydała specjalne oświadczenie, w którym wspomina m.in. o krzywdzących doniesieniach na jej temat oraz o stresie, z jakim zmagają się pracownicy.

Czytaj więcej: Oświadczenie Szpitala Miejskiego w Toruniu ws. koronawirusa

13:21 Spacerował po Ełku w środku nocy. Towarzyszył mu kolega z Warszawy

Podczas epidemii policjanci w całej Polsce mają mnóstwo pracy. Sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zasad kwarantanny domowej i czy nie łamią zakazów wprowadzonych za rząd. Niestety, każdego dnia funkcjonariusze informują o kolejnych karach i przykładach skrajnej nieodpowiedzialności.

13:17 45-latek zmarł w domu podczas kwarantanny. Nie dowiemy się, czy miał koronawirusa?

Prawdopodobnie nie dowiemy się, czy 45-letni mężczyzna, który podczas odbywania kwarantanny zmarł w mieszkaniu w Głogowie, był zakażony koronawirusem. Mężczyzny nie zdążono przebadać na obecność koronawirusa, od przeprowadzenia sekcji zwłok odstąpiła też prokuratura. 45-latek cierpiał na inne poważne schorzenia i uznano, że zmarł z przyczyn chorobowych. Sprawę szczegółowo opisujemy TUTAJ.

13:00 Polski test na KORONAWIRUSA. Znamy jego CENĘ! Będziecie ZASKOCZENI

To już pewne, że po Świętach Wielkanocnych w trzech firmach ruszy produkcja pierwszego polskiego testu na koronawirusa. Opracowali go badacze z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania. Jednym z jego największych atutów będzie cena, bo będzie ponad 8 razy tańszy od tego kupowanego z zagranicy.

Czytaj więcej: Znamy cenę testu na koronawirusa. Będziecie ZASKOCZENI

12:51 Specjalny konwój wyjechał na ulice Włocławka! To już nie tylko apele

Służby mundurowe, w tym policja, oraz samorządy wspólnie apelują do wszystkich mieszkańców Włocławka o pozostanie w czasie świąt w domach. Taka postawa pozwoli zminimalizować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. - Nie tylko apelujemy, ale wspólnie działamy dezynfekując ulice i chodniki - mówi st. sierż Tomasz Tomaszewski z zespołu prasowego KMP we Włocławku.

Czytaj więcej: Konwój na ulicach Włocławka [ZDJĘCIA]

12:40 Wielka KARA za złamanie kwarantanny! To rekord w Wielkopolsce

Kwarantanna - to jedno z najczęściej używanych słów w ostatnich tygodniach. Niestety, bardzo często informujemy o łamaniu zasad, które mogą skutkować zakażeniem koronawirusem. Tak też było w przypadku mieszkańca Obornik Wielkopolskich. Otrzymał on wielką karę za złamanie zasad!

Czytaj więcej: Wielka kara dla mieszkańca Obornik Wielkopolskich

12:10 Marcin Szreder zakażony koronawirusem. "Tym razem walczę jak nigdy dotąd"

Marcin Szreder, kickboxer mający na swoim koncie między innymi walki dla FEN, został zakażony koronawirusem. Okazało się, że zmaga się z nim już od kilku tygodni. O swojej walce z koronawirusem opowiedział m.in. w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Zobacz: Marcin Szreder walczy z koronawirusem [WIDEO]

12:05 Urządzili sobie zabawę w czasach koronawirusa. Ognisko, pieczone kiełbaski i alkohol

W miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie o nielegalnym zgromadzeniu w rejonie rzeki w Nowym Targu. Na miejsce wysłano patrol, który zastał czterech mężczyzn bawiących się przy ognisku, pieczonych kiełbaskach i alkoholu. Jak dalej potoczyła się impreza? Piszemy TUTAJ.

11:58 SZOKUJĄCA wizja Tomasza Adamka

– Ten wirus to upomnienie od Boga – przekonuje Góral w rozmowie z „Super Expressem”. Były mistrz świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej opowiedział o zbliżających się świętach oraz o panującej pandemii.

11:55 SZOKUJĄCE zachowanie mieszkańca Bytomia! "Mam wyje***ne na kwarantannę!"

Policjanci pracują w pocie czoła, aby karać wszelkiego rodzaju przypadki łamania obowiązujących norm. Niestety, nie każdy odnosi się do nich z należytym szacunkiem. Pewien 53-letni bytomianin smacznie delektował się piwkiem na ul. Nawrota, gdy podeszli do niego funkcjonariusze. Powiedział im, że ma "wyj***ane" na kwarantannę. Więcej o szokującym zachowaniu bytomianina piszemy TUTAJ.

11:50 W TYCH powiatach w Wielkopolsce NIE MA koronawirusa!

Dramatycznie wyglądają liczby związane z koronawirusem. W województwie wielkopolskim potwierdzono 439 przypadków zakażenia wirusem z Chin. W regionie śmierć w wyniku COVID-19 poniosły 24 osoby. Są jednak w Wielkopolsce powiaty, w których nie ma zarazy! Zobacz, o jakich powiatach mowa.

11:45 Koronawirus w Grójcu. Zarażony jest ksiądz z parafii św. Mikołaja! Msze zostały odwołane!

U księdza wikariusza Pawła Komara z parafii św. Mikołaja w Grójcu wykryto koronawirusa taką informację podała parafia na swojej stronie internetowej. Wszyscy księża trafili na kwarantannę, a msze święte w kościele są zawieszone do odwołania.

Czytaj więcej: Odwołane msze w Grójcu. Ksiądz zakażony koronawirusem

11:32 Wsparcie z Chin dla Olsztyna w walce z epidemią koronawirusa!

- Do Olsztyna trafił kolejny transport z maskami i kombinezonami ochronnymi, tym razem od naszych przyjaciół z Weifang w Chinach - poinformował w czwartek wieczorem Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Sprzęt trafi do służb medycznych oraz osób i jednostek świadczących usługi opiekuńcze, a o szczegółach piszemy TUTAJ.

11:27 Łódzkie: 7 tysięcy złotych kary za zorganizowanie w domu imprezy

Karę administracyjną w wysokości 7 tysięcy złotych nałożoną przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego musi zapłacić zduńskowolanka, która w rażący sposób naruszyła zasady kwarantanny. Kobieta zorganizowała w domu imprezę.

Czytaj więcej: Wysoka kara za zorganizowanie w domu imprezy

11:16 Szpital w Krotoszynie ZŁAMAŁ prawo? Prokuratura dostała zgłoszenie

Narodowy Fundusz Zdrowia w Poznaniu nie mógł dłużej bezczynnie patrzeć, na to, co się dzieje w szpitalu w Krotoszynie. Koronawirusa wykryto tam u kilkudziesięciu pacjentów i pracowników. Najgorsze jednak, że w dobie epidemii szpital zaczął przenosić pacjentów na inne oddziały, a chorych przewozić do innych placówek. NFZ uważa, że to przestępstwo i sprawie zawiadomiono prokuraturę.

Czytaj więcej: Szpital złamał prawo? Zawiadomiono prokuraturę!

11:13 Koronawirus na Śląsku. Każdy mieszkaniec będzie traktowany jak PODEJRZANY!

Każdy mieszkaniec będzie z kolei traktowany jak podejrzany o zakażenie! Chodzi o zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. O szczegółach ze Śląska piszemy TUTAJ.

11:08 Maseczki można dostać za darmo. Sprawdź, jak je zdobyć

Urząd Gminy Miedziana Góra rozpoczął dystrybucję darmowych maseczek ochronnych dla każdego mieszkańca. Maseczki mają być wsparciem dla mieszkańców podkieleckiej gminy w trudnym okresie epidemii koronawirusa. Sprawdź, jak zdobyć maseczki.

11:05 Oni wygrali walkę z koronawirusem na Śląsku. Wśród nich 12-letnia dziewczynka!

Kolejni mieszkańcy województwa śląskiego wygrali walkę z koronawirusem. Do domu może wrócić między innymi 12-letnia dziewczynka z Bielska-Białej, która po tym, jak zakaziła się wirusem, trafiła do szpitala dla dzieci w Krakowie. Ozdrowieńców w regionie jest więcej! Znamy konkretne przypadki, o których piszemy TU.

11:02 Łowią ryby, piją ze znajomymi i jeżdżą bez celu po mieście!

Olecko to kolejny przykład miasta w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie pojawiło się sporo przypadków dotyczących łamania obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Tamtejsi policjanci spotykają się z łamaniem zasad kwarantanny, gromadzeniu się czy też osobami wychodzącymi z domów bez większej potrzeby.

Czytaj więcej: W Olecku nie przejmują się epidemią koronawirusa

11:00 Pracownica szpitala zakażona! Zamknięto oddział!

W ciągu ostatniej doby na terenie powiatu kozienickiego potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem m.in. u jednej z pracownic szpitala w Kozieniacach. W związku z tym zamknięto Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

Czytaj więcej: Koronawirus w Kozienicach. Pracownica szpitala zakażona!

10:57 Koronawirus w woj. łódzkim. Zakażeni w regionie mają od 8 miesięcy do 96 lat! [RAPORT]

Ministerstwo zdrowia codziennie informuje o nowych zakażeniach. Na tę chwilę (10 kwietnia, godz. 10:30), w województwie łódzkim są 432 przypadki koronawirusa, potwierdzone testami laboratoryjnymi. Wśród najnowszych zakażeń jest 8-miesięczne dziecko. W naszym artykule przedstawiamy najnowsze dane.

10:50 Koronawirus w Polsce i na świecie

Jak wyglądają dane dotyczące koronawirusa w Polsce i na świecie? Jak rosła liczba zakażonych? Jakie są prognozy? To wszystko znajduje się w naszych wykresach, które prezentujemy poniżej.

10:45 Dwoje OZDROWIEŃCÓW w Nowym Sączu!

Dwoje mieszkańców Nowego Sącza (kobieta oraz mężczyzna w sile wieku) nie ma już objawów koronawirusa, dzięki czemu zostali oni zaliczeni do grona ozdrowieńców. To siódmy i ósmy taki przypadek w Małopolsce. Szczegóły opisujemy TUTAJ.

10:41 Melanż na kwarantannie. 27-latek zaprosił kumpli. "Pogadać, wypić"

Pewien mieszkaniec powiatu białostockiego postanowił urządzić w swoim mieszkaniu imprezę. Zaprosił znajomych, a na stole pojawił się alkohol. Problem w tym, że mężczyzna jest objęty obowiązkową kwarantanną domową, bo istnieje prawdopodobieństwo, że może być zarażony koronawirusem. Policja przerwała imprezę, a 27-latek będzie musiał liczyć się z karą.

Historię opisujemy TU.

10:36 Koronawirus w szpitalu we Wrocławiu! Sparaliżowana praca kilku oddziałów!

U jednego z pacjentów szpitala przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przebadanych pod kątem koronawirusa zostanie kilkunastu innych pacjentów oraz kilkadziesiąt osób z personelu medycznego. Sparaliżowana została praca kilku oddziałów szpitalnych oraz SOR-u. Szczegóły przedstawiamy TUTAJ.

10:05 Koronawirus w Polsce

W całym kraju potwierdzono już 5742 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło 175 osób. Tak wyglądają liczby związane z koronawirusem opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. Dobrą wiadomością jest liczba osób, które wyzdrowiały. To już 318 osób!

10:00 Nowe przypadki zakażenia!

Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

- Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (88-letni mężczyzna z Lublina) - podało MZ.

9:43 Policjant bez maski i rękawic zabiera paragony, grozi sądem [WIDEO]

Nagonka na klientów, sprawdzanie paragonów, straszenie mandatami - to opis filmiku przedstawiającego interwencję policjanta w Mikołowie (woj. śląskie). Bez maski i rękawic stawał blisko mieszkańców, wypytywał, co zamówili i upominał o obowiązujących obostrzeniach. Czy przekroczył uprawnienia? Szczegóły tego zdarzenia opisujemy TU.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

9:30 Dzienny raport o koronawirusie

Liczba osób, które wyzdrowiały w Polsce to 318, czyli o 34 osoby więcej niż raportowano 24 godziny temu. To bardzo dobra wiadomość!

9:11 Kwarantanna w Suwałkach. Ani razu nie było ich w domach. Kary: 15 tys. złotych

Dwóch mieszkańcy Suwałk zostało ukaranych grzywną w wysokości 15 tysięcy złotych. Mężczyźni złamali zasady kwarantanny. Podczas wielokrotnych kontroli policjanci ani razu nie zastali 33 i 30-latka w domach. Dodatkowo policjanci prowadzą w tych sprawach postępowania o wykroczenie.

Czytaj więcej: Wysokie kary za złamanie kwarantanny

8:58 Nowe procedury w szpitalach i więcej namiotów

Wydzielone strefy na izbach przyjęć i SOR-ach dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oraz regularne badanie temperatury ciała pracowników szpitali – to nowe procedury, które będą obowiązywały we wszystkich dolnośląskich szpitalach samorządowych i państwowych. To jednak nie wszystko. O szczegółach piszemy TUTAJ.

8:53 Wszystkie powiaty w Małopolsce z przypadkami koronawirusa. Gdzie jest NAJMNIEJ zakażonych?

Minął miesiąc od momentu potwierdzenia w Małopolsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem. Od tego czasu SARS-CoV-2 wykryto już u ponad 400 osób. Choć w całym województwie nie ma już powiatu, w którym nie byłoby przynajmniej jednego przypadku koronawirusa, to liczba pacjentów rozkłada się bardzo nierównomiernie.

Czytaj więcej: Koronawirus w Małopolsce [RAPORT]

8:50 Wygrali walkę z koronawirusem! Pierwsi pacjenci z Kalisza opuścili szpital

Dotarły do nas bardzo dobre informacje w związku z epidemią koronawirusa. Dwie osoby z kaliskiego szpitala wygrały walkę z COVID-19 i wróciły do domów. Łącznie w woj. wielkopolskim wyzdrowiało już 7 osób.

Czytaj więcej: Pierwsi pacjenci z Kalisza opuścili szpital

8:48 Dostał 20 tys. za złamanie kwarantanny! "Kilkanaście rażących naruszeń"

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Płocku, pierwsze, słoneczne dni kwietnia skusiły kilkunastu mieszkańców miasta i powiatu, którzy nie zastosowali się zasad kwarantanny lub nowych rządowych obostrzeń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Na jednego z nich funkcjonariusze nałożyli aż 20 tys. zł kary, a na 4 kolejne osoby po 5 tysięcy.

Czytaj więcej: Kary za złamania kwarantanny

8:38 Kościół wspiera szpitale walczące z koronawirusem! Przekazał sporą sumę

Koronawirus w Toruniu to wciąż bardzo poważny problem. Placówki medyczne toczą walkę z przeciwnikiem, o którym wciąż wiemy niewiele. Nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy organizują zbiórki charytatywne, z których dochód przekazywany jest medykom. Swoje wsparcie okazała również diecezja toruńska

Czytaj więcej: Diecezja toruńska przekazała sporą sumę pieniędzy. Zobacz

8:34 Zarażeni pacjenci z kołobrzeskiej psychiatrii trafią do Szczecina

Zarażeni koronawirusem pacjenci z oddziału psychiatryczniego kołobrzeskiego szpitala, trafią do Szczecina. Placówka w Kołobrzegu została objęta kwarantanną po tym, jak u blisko połowy pacjentów i dwóch osób z personelu testy potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Siedmiu pacjentów zostanie przetransportowanych w piątek do Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

O szczegółach sprawy piszemy TUTAJ.

8:27 Muzyk z black metalowego zespołu WYLECZONY z COVID-19. Eksperymentalna terapia [WIDEO]

Krzysztof Drabikowski (35 l.) był na Podlasiu „pacjentem zero”. Regularnie występujący w całej Europie muzyk zaraził się koronawirusem najprawdopodobniej podczas trasy koncertowej. Gdy wrócił, musiał walczyć o życie. W dodatku na Covid-19 zachorował też jego ukochany syn. Ojca i syna odwiedziliśmy w ich domu w Sobolewie pod Białymstokiem (woj. podlaskie). Opowiedzieli nam jak przebiegała ich walka o życie i zdrowie.

Czytaj więcej: Muzyk z black metalowego zespołu WYLECZONY z COVID-19

8:23 Komunikacja miejska w Krakowie zostanie ZAWIESZONA. Będą ogromne zmiany

Już od najbliższej niedzieli, 12 kwietnia, wprowadzone zostaną dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu krakowskiej komunikacji miejskiej. Jak tłumaczą przedstawiciele Zarządu Transportu Publicznego, ma to związek z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa, a zmiany mają na celu dostosowanie do aktualnych potrzeb przewozowych.

Czytaj więcej: Komunikacja w Krakowie, a koronawirus

8:15 Już dwa razy więcej respiratorów w szpitalu w Poznaniu!

Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu jest na pierwszym froncie walki z koronawirusem. W środę do placówki trafił dodatkowy sprzęt medyczny, który ma pomóc najciężej chorym pacjentom. W placówce przy ul. Szwajcarskiej jest już dwa razy więcej respiratorów niż to było pod koniec kwietnia.

Czytaj więcej: Dodatkowe respiratory w poznańskim szpitalu

7:54 Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Ilu chorych, a ile osób wyzdrowiało? [AKTUALNE DANE]

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Liczba zachorowań na COVID-19 zbliża się do 100. Ale są też dobre wiadomości! Coraz więcej osób zostaje wyleczonych! Jak wyglądają aktualne dane, co do liczby chorych, wyzdrowiałych i zmarłych osób w woj. warmińsko-mazurskim? Sprawdź najnowsze informacje!

7:50 Kolejna tragiczna doba w USA

W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa w USA zmarły co najmniej 1783 osoby. Zanotowano nieznaczny spadek, bowiem w poprzednim dobowym bilansie odnotowano 1973 zgonów.

7:44 Koronawirus na Śląsku. Prawie 40 ofiar, blisko 700 zakażonych [RAPORT, MAPA]

Wedle najnowszych danych w woj. śląskim jest 695 pacjentów zakażonych koronawirusem. Z dnia na dzień rośnie liczba zgonów. Na Śląsku odnotowano łącznie 38 śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem. Tylko wczoraj ministerstwo podało informację o dwóch kolejnych zgonach w naszym województwie. Chodzi o 35-letnią kobietę z Bytomia i 90-letnią kobietę z Tychów.

Czytaj więcej: Sytuacja epidemiologiczna na Śląsku

7:17 Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Wyzdrowiała młoda kobieta! Kim jest pacjentka?

Dobre wiadomości z Warmii i Mazur! Rośnie liczba osób wyleczonych z COVID-19. Najnowszy przypadek to młoda kobieta, która opuściła już szpital. W sumie w woj. warmińsko-mazurskim koronawirusa pokonało już 18 osób. Sprawdź najnowsze informacje!

7:05, piątek (10 kwietnia) -  Kontynuujemy naszą relację

Trwa kolejny dzień walki z pandemią koronawirusa. Liczba zakażonych osób rośnie każdego dnia. W całym kraju potwierdzono już 5575 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarły 174 osoby. 

23:00

Dziś kończymy już naszą relację. W piątek rano wrócimy do niej ponownie.

22:45 Aktualna mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę z aktualnymi statystykami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Dzięki niej dowiecie się, ile jest przypadków zakażenia COVID-19 w waszym regionie.

22:30 Koronawirus w Polsce. Bilans dnia (9 kwietnia)

Zachorowań: 370 (łącznie 5575)

Zmarłych: 16 (łącznie 174)

22:25 Koronawirus Rzeszów: personel zarażony! Szpital zamyka oddziały i izbę przyjęć

W Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie wyłączono z użytkowania dwa oddziały: ginekologiczno-położniczy i neonatologii. Powodem są pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa u pracowników personelu. Zakażenie potwierdzono już u 6 spośród 36 przebadanych osób.

ZOBACZ WIĘCEJ: Rzeszów: Koronawirus u 6 pielęgniarek i położnych! Szpital zamyka oddziały i izbę przyjęć

22:17 Szokujące odkrycie naukowców

Naukowcy z University of Cambridge odkryli, że wirus widziany obecnie w Wuhan, Chinach i Azji Wschodniej - zerowy od początku epidemii - nie jest oryginalną odmianą.

ZOBACZ WIĘCEJ: Na świecie istnieją trzy odmiany koronawirusa, które się ulepszają!

22:06 Wsparcie fabryk w walce z koronawirusem

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu oraz Jelczu-Laskowicach wspiera lokalnie działania podejmowane na rzecz walki z koronawirusem oraz wprowadza dodatkowe środki ochrony na terenie zakładów. Ponadto w odpowiedzi na wyzwania i problemy Toyota przeznaczyła 2 tys. masek ochronnych oraz po 100 l płynu dezynfekującego szpitalom w Wałbrzychu i Oławie.

ZOBACZ WIĘCEJ: Polskie fabryki Toyoty walczą z koronawirusem i wspierają szpitale

21:57 Koronawirus w Europie i Afryce

Najbardziej dotkniętym krajem w Afryce, według oficjalnych statystyk, jest Algieria, gdzie odnotowano 235 zgonów z powodu COVID-19. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wynosi w Algierii 1666.

Z kolei w Irlandii zmarło kolejne 28 osób. Łączna liczba śmiertelnych przypadków zachorowań w tym kraju to 263. Zanotowano też największy od początku epidemii dobowy wzrost nowych zakażeń.

21:45 Kwarantanna w schronisku

Pracownicy Rogatego Rancza w Bojanie zamieszkali w schronisku ze zwierzętami, by w dobie epidemii ich podopiecznym niczego nie zabrakło. Poruszające zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

ZOBACZ WIĘCEJ: Kwarantanna w schronisku! Pracownicy zamieszkali ze zwierzętami [ZDJĘCIA]

21:33 Co ze zdrowiem Borisa Johnsona?

- Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson opuścił oddział intensywnej terapii, ale pozostaje w szpitalu - powiedział jego rzecznik Downing Street.

ZOBACZ WIĘCEJ: Boris Johnson nie jest już na OIOM! Co jego zdrowiem? [ZDJĘCIA]

21:24 Automaty z maseczkami w Tajlandii

Na trzech stacjach kolejowych w Bangkoku (Tajlandia) zainstalowano automaty z maseczkami. W Tajlandii jest obowiązek zakrywania twarzy przez pasażerów w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

21:17 Pomoc dla Olsztyna płynie z Chin

Do Olsztyna trafił kolejny transport z maskami i kombinezonami ochronnymi z miasta Weifang w Chinach - poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Weifang to miasto partnerskie stolicy woj. warmińsko-mazurskiego.

21:12 Koronawirus: W USA więcej zgonów niż w Hiszpanii?

Według najnowszych danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych zmarły już 15 774 osoby. Oznacza to, że w USA już więcej ofiar COVID-19 niż w Hiszpanii (15 238).

21:05 Boris Johnson opuścił oddział intensywnej terapii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson opuścił oddział intensywnej terapii. Taką informację przekazał rzecznik Johnsona. Brytyjski premier na intensywnej terapii był od poniedziałkowego wieczora, po tym jak jego stan zdrowia pogorszył się po zakażeniu koronawirusem.

20:57 Koronawirus: przybywa zakażonych w Kołobrzegu

W woj. zachodniopomorskim do 174 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące COVID-19 w Polsce. Niestety, wśród nowych przypadków są także pacjenci z regionu koszalińskiego. Skąd pochodzą?

ZOBACZ WIĘCEJ: Koronawirus Kołobrzeg. Przybywa zakażonych! Podano nowe dane o zachorowaniach

20:48 Koronawirus na Pomorzu. Kim są pacjenci?

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku wynika, że na 153 osoby z regionu, u których wykryto koronawirusa, dokładnie 5 już wyzdrowiało. Dziś dowiedzieliśmy się o 10 nowych przypadkach w Pomorskiem. W których miastach i powiatach jest ich najwięcej? Jak wyglądają szczegółowe statystyki dla Trójmiasta i okolic?

ZOBACZ WIĘCEJ: Nowe przypadki COVID-19 na Pomorzu. Co wiemy o pacjentach z koronawirusem? Skąd pochodzą?

20:38 Nowa moda w czasach koronawirusa. Gwiazdy ubierają się w... poduszki

Czas wyskoczyć z dresów i nałożyć coś bardziej eleganckiego. Na taki pomysł w czasach kwarantanny wpadła szwedzka influencerka Firo, która na swoim profilu myforteisfashion udostępniła zdjęcie, na którym ubrana jest tylko w... poduszkę. Ten pomysł tak bardzo spodobał się naszym gwiazdom, że postanowiły zrobić to samo. Jak im wyszło?

ZOBACZ WIĘCEJ: Gwiazdy ubierają się w... poduszki. Nowa moda w czasach koronawirusa

20:30 Tragiczny bilans koronawirusa we Francji

W ciągu ostatniej doby we Francji z powodu koronawirusa zmarło ponad 1300 osób.

20:20 Apel Głównego Inspektoratu Sanitarnego

- Zostańmy w domu na święta. Nie odwiedzajmy w tym czasie bliskich, ograniczmy w ten sposób przekazywanie koronawirusa. Zróbmy wszystko, by te Święta Wielkanocne spędzone osobno mogły dać nadzieję na więcej świąt razem! - napisał GIS.

20:10 Miasto rozdaje maseczki, mieszkańcy się niecierpliwią

Prawie ćwierć miliona wielorazowych maseczek trafi w najbliższych dniach do mieszkańców Olsztyna i sześciu okolicznych gmin. Do tej pory żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przekazali przedstawicielom spółdzielni mieszkaniowych ok. 52 tys. maseczek. Olsztynianie zaczynają się niecierpliwić, szczególnie, gdy niedługo zakrywanie twarzy będzie obowiązkowe.

- Dystrybuujemy maseczki do przeszło 160 tysięcy olsztynian. Opieramy się na danych dostarczonych w pierwszej kolejności przez zarządców nieruchomości. Niestety nie wszyscy zarządcy odpowiedzieli na naszą prośbę - tłumaczy Urząd Miasta Olsztyna.

19:59 Restrykcje przedłużone nie tylko w Polsce

W Finlandii obostrzenia ograniczające kontakty społeczne zostaną przedłużone do 13 maja. Taką informację przekazał fiński rząd. Restrykcje mają spowolnić epidemię koronawirusa w Finlandii.

19:48 Szpital wraca do pracy

Dobre wiadomości z Grójca! Grójecki szpital był jednym z pierwszych poważnych ognisk koronawirusa w Polsce. Teraz do pracy wracają kolejne oddziały. Cały szpital przeszedł dokładną dezynfekcję.

ZOBACZ WIĘCEJ: Szpital w Grójcu powoli wraca do pracy. Otwarto trzy oddziały!

19:36 Teatr pomaga szpitalowi w dobie epidemii

Pracownicy gorzowskiego teatru... szyją maseczki dla szpitala. Za szycie zabrali się przede wszystkim pracownicy teatru, którzy bez problemów posługują się igłami, maszynami i tworzą fantazyjne stroje, które podziwiamy w czasie przedstawień. Pomaga im jeden z aktorów.

ZOBACZ WIĘCEJ: Pracownicy gorzowskiego teatru... szyją maseczki dla szpitala

19:22 Pralki i lodówki dla szpitali od MPK

MPK Wrocław rozpoczęło w czwartek (9 kwietnia) rozwożenie pralek oraz lodówek dla wrocławskich szpitali oraz organizacji prozdrowotnych. - Jest to 20 pralek oraz 20 lodówek oddanych przez firmę LG do dyspozycji prezydentowi Wrocławia - informuje MPK.

ZOBACZ WIĘCEJ: Koronawirus: piękny gest MPK Wrocław! Rozwożą pralki i lodówki dla szpitali! [ZDJĘCIA]

19:12 Koronawirus na Warmii i Mazurach [BILANS]

W woj. warmińsko-mazurskim coraz bliżej 100 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa. Obecnie jest ich 95. Poniżej najnowsze dane od urzędu wojewódzkiego.

18:55 Koronawirus na Pomorzu: 10 nowych przypadków koronawirusa w ciągu doby

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, od wczorajszego wieczora w Pomorskiem przybyło 10 chorych. W sumie potwierdzono w regionie 153 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła z powodu COVID-19, a 5 pacjentów wyzdrowiało.

18:45 Nowy przypadek koronawirusa w województwie lubuskim. Kim jest zakażona osoba?

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto u kobiety z Zielonej Góry. Taką informację przekazał Lubuski Urząd Wojewódzki. To ostatni region w Polsce, w którym w wyniku zachorowania na COVID-19 nikt nie stracił życia. Lubuskie ma też najmniej pacjentów zakażonych wirusem spośród wszystkich województw, dokładnie 69 [CZYTAJ WIĘCEJ].

18:30 Koronawirus sieje spustoszenie w Nowym Jorku. Tragiczna statystyka!

W samym tylko stanie Nowy Jork w ciągu minionej doby śmierć z powodu COVID-19 poniosło 799 pacjentów. To największy dzienny przyrost na tym obszarze od początku pandemii. Łączna liczba ofiar przekroczyła tu już 7 tysięcy, a w całym kraju odnotowano niemal 16 tysięcy zgonów.

18:20 Już 174 zarażonych w Zachodniopomorskiem. Dziś łącznie nowych 9 przypadków w regionie

Więcej o aktualnej sytuacji w Szczecinie i okolicach przeczytasz TUTAJ.

18:05 Koronawirus w Grudziądzu. Zmarł zakażony mężczyzna. Kim był pacjent?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało późnym popołudniem o kolejnych 10 ofiarach śmiertelnych wirusa SARS-CoV-2. Wśród nich jest jedna osoba z woj. kujawsko-pomorskiego. Pacjent zmarł w grudziądzkim szpitalu. Kim był? [CZYTAJ WIĘCEJ]

17:55 Koronawirus w Opolskiem. W Kędzierzynie-Koźlu zmarła starsza kobieta, rośnie liczba chorych!

Najnowsze dane z województwa opolskiego znajdziesz TUTAJ.

17:45 Anna Lewandowska daje 5000 posiłków dla lekarzy

Najpopularniejsza polska para sportowców kolejny raz pomaga lekarzom, którzy walczą z pandemią koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

17:35 Do kiedy obostrzenia w przemieszczaniu się i zamknięte granice? Rząd podał nowe daty

W związku z narastającą liczbą zachorowań, rząd nie rezygnuje z wprowadzonych środków ostrożności. Tym samym wszystkie ograniczenia dotyczące przemieszczania i grupowania zostają podtrzymane do 19 kwietnia. Czy można jeździć się autem? A jeśli tak, to w jakich przypadkach i w ile osób? [CZYTAJ WIĘCEJ]

17:20 Trzy nowe ofiary koronawirusa na Dolnym Śląsku! Wszystkie zmarły w jednym szpitalu

W ostatnim komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech kolejnych ofiarach koronawirusa w województwie dolnośląskim. Wszystkie zmarły w szpitalu w Bolesławcu. Kim byli pacjenci? To 78-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 72 i 58 lat. W sumie w regionie w wyniku COVID-19 zmarło już 15 pacjentów [CZYTAJ WIĘCEJ].

17:10 Koronawirus w Polsce. NOWE PRZYPADKI! Rośnie też liczba zgonów! Już 174 ofiary śmiertelne COVID-19 w naszym kraju i 5575 potwierdzonych zakażeń

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce zmarło 10 kolejnych pacjentów zakażonych koronawirusem. To 78-letni mężczyzna z Grudziądza, 77-letnia kobieta z Kędzierzyna-Koźle, 88-letni mężczyzna z Warszawy, 69-letnia kobieta z Warszawy, 67-letnia kobieta z Warszawy, 58-letni mężczyzna z Warszawy, 73-letnia kobieta z Warszawy, 78-letnia kobieta z Bolesławca, 72-letni mężczyzna z Bolesławca oraz 58-letni mężczyzna z Bolesławca.

Mamy też 234 nowe potwierdzone przypadki zakażenia. Pacjenci pochodzą z województw: mazowieckiego (110), łódzkiego (32), śląskiego (28), wielkopolskiego (19), małopolskiego (12), podlaskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (7), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (2), opolskiego (2), lubuskiego (1) i pomorskiego (1).

17:05 Koronawirus a kursy walut

W związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa, osoby mające zobowiązania w obcych walutach pilnie śledzą wahania średnich kursów i bieżące notowania. Jak wygląda aktualna sytuacja?

  • Dolar amerykański  - 4,16 PLN
  • Frank szwajcarski - 4,30 PLN
  • Euro - 4,54 PLN
  • Funt brytyjski - 5,18 PLN
  • Juan chiński - 0,59 PLN
  • Rubel rosyjski - 0,057 PLN

16:50 Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie nidzickim. Apel starosty

Marcin Paliński zaapelował do mieszkańców o "społeczną solidarność" oraz "poszanowanie prywatności i spokoju osoby zakażonej oraz jej najbliższej rodziny". Starosta powiatu nidzickiego zdradził również kulisy zachorowania mężczyzny. Pacjent miał w zeszłą niedzielę wrócić z zagranicy [CZYTAJ WIĘCEJ].

16:35 Koronawirus na świecie. Ponad 1,5 miliona potwierdzonych przypadków!

Cały świat walczy z pandemią. Do tej pory odnotowano ponad 1.537.000 zakażeń koronawirusem. Najwięcej jest ich w Stanach Zjednoczonych, jednak wpływ na te dane ma z pewnością duża dostępność do testów, z czym boryka się wiele innych państw. Ponad 340 tysięcy osób wyzdrowiało, a niemal 90 tysięcy straciło życie z powodu COVID-19. Z dostępnych informacji wynika, że najwięcej zgonów miało miejsce we Włoszech.

16:25 Koronawirus w Polsce. Czy poznaniacy stosują się do zakazów? Zaskakujące dane Straży Miejskiej

Patrole musiały interweniować w 15 przypadkach: 5 osób funkcjonariusze straży miejskiej ukarali mandatami, 3 sprawy skierowali do rozpatrzenia przez Sądy, a 5 osób pouczyli. Dodatkowo w 2 sprawach skierowano wnioski do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o nałożenie kar administracyjnych [CZYTAJ WIĘCEJ].

16:10 W Płocku nawet lwy noszą maseczki ochronne! Nie wierzycie?

Urząd Miasta Płocka wymyślił sposób, jak zachęcić mieszkańców do dbania o siebie w czasie epidemii koronawirusa. W związku z tym maseczki ochronne pojawiły się na pomnikach znanych płocczan, jak Tadeusz Mazowiecki, Mira Zimińska-Sygietyńska Władysław Broniewski czy druh Wacław Milke. Nawet pomniki lwów zaopatrzono w maseczki! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

16:00 Łódzkie: Stał na moście i błagał o pomoc. Krzyczał, że ma koronawirusa

Mieszkaniec gminy Kluki postawił na nogi wszystkie służby, informując policję, że ma koronawirusa. Sytuacja wydawała się bardzo dramatyczna, bo 31-latek czekał na pomoc na moście. Do miejscowości Żar zjechały dwie jednostki straży pożarnej, karetka pogotowia ratunkowego i policja. Wszyscy podejmujący interwencję byli odpowiednio zabezpieczeni. Okazało się to zbędne, bo 31-latek potrzebował… recepty na lek uspokajający. Mężczyzna odpowie teraz za to, że bezpodstawnie wszczął alarm [CZYTAJ WIĘCEJ].

15:53 Obowiązek zakrywania ust i nosa. Państwo nie rozda maseczek wszystkim. Ile teraz kosztują?

Mimo nakazu, który ma zostać wprowadzony w przyszłym tygodniu, rząd nie rozda obywatelom masek ochronnych. Trzeba sobie ją kupić lub samodzielnie zrobić. Na rynku pojawiło się wiele masek z firm, które wcześniej ich nie szyły. Ile kosztują? [CZYTAJ WIĘCEJ]

15:50 Toruń rozpoczyna dezynfekcję przystanków! "Długofalowe działania"

Służby komunalne rozpoczynają dezynfekcję przystanków i wiat na terenie Torunia. - Działania będą prowadzone długofalowo i systematycznie - mówi Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

15:49 Wrocław: Szpital przy ul. Borowskiej otrzymał nowoczesny respirator

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu otrzymał od firmy AB nowoczesny respirator. Placówka wciąż jednak szuka środków na zakup sprzętu i środków ochronnych, niezbędnych do walki z wirusem SARS-CoV-2 [CZYTAJ WIĘCEJ].

15:48 Prezydent Torunia Michał Zaleski stanowczo o wyborach korespondencyjnych

- Tym tematem żyje wiele osób w Polsce, a dla mnie jest on w cieniu tego co najważniejsze, czyli walki z koronawirusem. Obawiamy się wyborów tej formie, ja również się ich obawiam. Będę uważnie obserwował dalszą drogę tych decyzji, które w ostatecznym kształcie jeszcze nie zostały podjęte. Do tej pory zajmował się tym Sejm, jeszcze mamy Senat, prezydenta RP. Nie wolno pozwolić na to, aby doprowadziło to do rozprzestrzenienia się koronawirusa - mówi stanowczo prezydent Zaleski [CZYTAJ WIĘCEJ].

15:43 Pierwsze w Europie dezynfekatory trafiły do powiatu radomskiego

Trzy dezynfekatory do rąk Clean&Go trafiły do Starostwa Powiatowego w Radomiu. Jest to bezdotykowe stanowisko do dezynfekcji rąk z manualnym napędem nożnym. Główną ideą urządzenia jest zapobieganie rozprzestrzeniania się drobnoustrojów chorobotwórczych w miejscach najbardziej temu sprzyjających [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

15:35 Najman jednoznacznie ocenił Szumowskiego. Minister pęknie z dumy

Marcin Najman cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem mediów. Jeszcze więcej w naszym kraju mówi się o ministrze zdrowia Łukaszu Szumowskim. To on odpowiada za walkę z pandemią koronawirusa. Dla nas Najman ocenił szefa resortu pod nieco innym kątem. Z tej opinii Szumowski może być dumny! [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ WIDEO]

15:28 Dramatyczne wyznanie pielęgniarki. Wojsko zapukało do jej drzwi

Z dnia na dzień pogarsza się sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Jest tam kilkadziesiąt osób zarażonych koronawirusem w podeszłym wieku, z grupy ryzyka, które zostały same z nielicznym, przemęczonym i źle zabezpieczonym personelem.

Do drzwi pielęgniarki Marii Wilczyńskiej zapukało wojsko z nakazem pracy. - Oczywiście, że jest strach. Warunki są niecodzienne. Ja to wszystko rozumiem, ale czuję się jakby mnie ktoś do wojska powołał albo jakieś internowanie - mówi łamiącym głosem i ze łzami w oczach pani Maria [CZYTAJ WIĘCEJ].

15:20 Łódzkie: Do skrzynek wrzucą tysiące maseczek ochronnych

Wiele osób korzysta już z takiej ochrony, opuszczając swoje domy. Tysiące Polaków zaopatrzyły się w maseczki. Mieszkańcy Radomska (Łódzkie) nie będą musieli się martwić o ich zakup, ponieważ... dostaną ją od samorządu! [CZYTAJ WIĘCEJ]

15:05 Rusza produkcja polskiego testu na koronawirusa! Pierwszy tysiąc wkrótce trafi do laboratoriów

Na to czekali wszyscy! Po świętach zostaną wyprodukowane i rozesłane do laboratoriów pierwsze polskie testy stworzone przez supernauzkowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania. - W przyszłym tygodniu wyprodukujemy tysiąc testów - mówi dr Luiza Handschuh z Pracowni Genomiki PAN. To efekt ostatniej decyzji Jarosława Gowina przed dymisją [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:55 Pionierski zabieg w Radomiu. Lekarze zoperowali zakażonego pacjenta!

Kardiolodzy z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zoperowali pacjenta zakażonego koronawirusem. Operacja się udała, pacjent przebywa na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii radomskiej lecznicy. Jest to pionierski zabieg w województwie mazowieckim.

Czytaj więcej: Lekarze zoperowali zakażonego pacjenta! [SZCZEGÓŁY]

14:45 Rusza produkcja polskiego testu na koronawirusa!

Po świętach zostaną wyprodukowane i rozesłane do laboratoriów pierwsze polskie testy stworzone przez super naukowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania.

Szczegóły prezentujemy TUTAJ.

14:32 Łódzkie. Dopiero po 4 dniach informacja o zgonach na koronawirusa

Czy przedstawiane przez rząd dane o liczbie ofiar z powodu koronawirusa są zaniżane? W Drzewicy (woj. łódzkie) w minioną niedzielę (5.04) zmarło dwóch pensjonariuszy miejscowego Domu Pomocy Społecznej. O ich śmierci Urząd Wojewódzki w Łodzi powiadomił dopiero dziś! Po czterech dniach od ich śmierci.

Czytaj więcej: Dopiero po 4 dniach informacja o zgonach na koronawirusa

14:29 FATALNE wieści dla polskich kibiców! OBOSTRZENIA w sprawie imprez masowych utrzymane

Kibice na całym świecie tęsknią za imprezami sportowymi i możliwością poczucia emocji na przeróżnych arenach. Niestety, dziś wiemy już, że fani z Polski będą musieli na to jeszcze sporo poczekać. Najnowsze obostrzenia wprowadzone przez rząd wykluczają organizację jakichkolwiek imprez masowych!

Czytaj więcej: Co z imprezami sportowymi?

14:25 Górnik z kolejnej kopalni ZAKAŻONY. Wprowadzono kwarantannę

Wcześniej kopalnia Marcel w Radlinie, teraz kopalnia Sośnica w Gliwicach. Drugi przypadek koronawirusa w kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Tym razem aż 13 pracowników zakładu objęto kwarantanną.

Czytaj więcej: TUTAJ

14:20 Nowe wytyczne rządu. Jak zrobić zakupy przed Wielkanocą?

Obostrzenia obowiązywać będą co najmniej do 19 kwietnia. Wychodzenie na zewnątrz dozwolone jest jedynie w przypadku wyjścia po niezbędne zakupy, do pracy i na krótki spacer z psem. W sklepach mogą przebywać jedynie 3 osoby na jedną kasę, a w godzinach 10:00 - 12:00 placówki przyjmują jedynie osoby powyżej 65 roku życia.

Czytaj więcej: Nowe wytyczne rządu. Jak robić zakupy?

14:00 Granice zamknięte na dłużej. Loty wstrzymane. Do kiedy?

Szef rządu podał nowe zasady dotyczące funkcjonowania życia społecznego. Wiadomo, że granice zostaną zamknięte na dłużej, a loty dalej zostaną wstrzymane. Do kiedy?

Czytaj więcej: TUTAJ.

13:58 Jak zasłaniać twarz?

- Tak jak w innych krajach istotą jest zasłaniania ust i nosa. Moga to być różne środki, które sami przygotujemy - powiedział minister Szumowski, odnosząc się do wprowadzonego nakazu zasłaniania twarzy.

13:46 Minister Edukacji Narodowej o egzaminach ósmoklasistów i maturach

- Wiemy, że macie ogromny stres i nie wiecie, kiedy wasze egzaminy się odbędą. Ze względów zdrowotnych przekładamy egzaminy na inny czas. Chcemy, abyście mieli czas na przygotowanie. Z co najmniej 3-tygodniowym wyprzedzeniem poinformujemy o nowych terminach - powiedział Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej.

Co zakończenie roku szkolnego się opóźni? - Na ten moment nie ma takiego zagrożenia. Świadectwa można odbierać później. Będziemy zalecali dyrektorom, aby świadectwa przekazywali w formie elektronicznej - dodał minister.

Koniec roku szkolnego dla maturzystów. Jak odbiorą świadectwa?

13:40 Obowiązek zasłaniania nosa i ust!

- Gdyby nie te restrykcje to mielibyśmy dzisiaj nawet 40 tysięcy chorych i byłoby jak we Włoszech, Francji czy Hiszpanii. Medycy musieliby decydować kogo leczyć. Gdyby te restrykcje zostały poluźnione i gdybyśmy spędzili święta jak dotychczas to za miesiąc chorych byłoby 50 tysięcy więcej. To oznaczałoby, że kilkaset osób zmarłoby - powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

- Od przyszłego czwartku wprowadzamy obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To nie ma chronić nas, ale innych przed nami, bo wiemy, że wiele osób przechodzi wirusa bezobjawowo - dodał Szumowski.

godz. 13:35 Matury nie odbędą się w maju!

To jedna z ważniejszych informacji przekazana przez premiera Mateusza Morawieckiego. - Matury odbędą się w innym terminie. Stosowne informacje przekażemy później - przekazał premier.

Matura 2020 przełożona! Nowe terminy. Sprawdź harmonogram

Egzamin ósmoklasisty 2020 przełożony! Nowe terminy. Sprawdź harmonogram

13:30 Co ze świętami?

- Zbliżają się święta. Mamy gorącą prośbę, żebyśmy zostali w gronie wąskiej rodziny. Dla mnie to pierwsze takie święta, kiedy nie zobaczę się z rodziną. To ważne, abyśmy zostali w domach - powiedział premier.

13:20 Premier wskazał ważne daty

- Przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 19 kwietnia! - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dotyczy to zamknięcia galerii, lokali usługowych, a także wychodzenia z domu itp. Z kolei szkoły i uczelnie będą zamknięte do 26 kwietnia. To samo dotyczy ruchu lotniczego oraz kolei międzynarodowej. Premier Morawiecki podkreślił, że imprezy masowe są zawieszone do odwołania!

13:24 Rozpoczęła się konferencja Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego

Za chwilę dowiemy się jaki plan na najbliższe tygodnie mają władze państwowe. Na bieżąco będziemy przekazywać, co powiedzieli Premier oraz Minister Zdrowia. Bądźcie z nami!

13:18 Nastolatek POUCZA ministra i pisze SKARGĘ do ONZ. "Nie wolno łamać konstytucji"

Mikołaj Wolanin, 17-letni licealista z Nowego Tomyśla (woj. wielkopolskie), złożył skargę w ramach procedury specjalnej na działania ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do Rady Praw Człowieka ONZ. Jego zdaniem minister złamał konstytucję, a część ograniczeń - związana między innymi z zakazem przemieszczania się w związku z epidemią - została wprowadzona bezprawnie. - Dla zdrowia są one słuszne i konieczne, ale muszą być wprowadzane zgodnie z prawem. Nie wolno łamać konstytucji - mówi nastolatek.

Całą historię opisujemy TUTAJ.

12:57 Ogromny samolot wylądował we Wrocławiu. Przywiózł z Chin maseczki i kombinezony!

Jeden z największych samolotów transportowych na świecie, wylądował w nocy ze środy na czwartek na wrocławskim lotnisku. Samolot przywiózł z Chin ponad 50 ton środków ochronnych, takich jak maseczki, rękawiczki i kombinezony.

Czytaj więcej: Maseczki i kombinezony z Chin przyleciały do Wrocławia

12:47 Polski test na koronawirusa!

- Moją ostatnią decyzją jako ministra nauki było sfinansowanie produkcji polskiego testu na koronawirusa - przekazał Jarosław Gowin.

Polska Akademia Nauk będzie produkować 150 tysięcy testów tygodniowo! O takich testach już pisaliśmy kilka dni temu.

12:42 COVID-19 nie zabija zakażonych? Lekarze znają śmiercionośny czynnik!

U niektórych chorych z COVID-19 dochodzi do nagłego pogorszeniu stanu zdrowia, które szokuje nawet najbardziej doświadczonych lekarzy i pielęgniarki. Powodem zjawiska, o którym informuje Reuters, jest tzw. burza cytokinowa, powodowana nadmierną reakcją układu immunologicznego.

Czytaj więcej: Lekarze znają śmiercionośny czynnik!

12:30 Trwa briefing prasowy Prezydenta Andrzeja Dudy

12:25 Szpitale na Śląsku dostaną łącznie PONAD 120 MILIONÓW na walkę z koronawirusem!

Pierwsze dofinansowanie dla szpitali w woj. śląskim przyszło z funduszy Unii Europejskiej i wyniosło 110 mln złotych. Teraz, za sprawą decyzji podjętej podczas Zgromadzenia Metropolii, placówki medyczne w regionie otrzymają kolejny zastrzyk gotówki - ponad 10 mln zł. Łącznie to ponad 120 mln zł na walkę z koronawirusem w Śląskiem!

Czytaj więcej: Pieniądze dla śląskich szpitali na walkę z zarazą

12:21 Konferencja Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego

O godz. 13.00, odbędzie się konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Z pewnością na niej dowiemy się jakie zostały podjęte decyzje dotyczące obostrzeń, a także co z tegorocznymi egzaminami ósmoklasistów i maturami. Wiemy na pewno, że maseczki będą obowiązkowe!

12:15 W TYCH powiatach w Wielkopolsce NIE MA koronawirusa!

W województwie wielkopolskim potwierdzono 412 przypadki zakażenia wirusem z Chin. W regionie śmierć w wyniku COVID-19 poniosły 24 osoby. Już tylko w 5 powiatach tego województwa nie potwierdzono koronawirusa.

Czytaj więcej: Ostatnie bastiony w Wielkopolsce

12:12 "Płyn dezynfekcyjny ŚMIERDZI WÓDKĄ w pracy"

U jednego z pracowników Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stwierdzono zakażenie koronawirusem! Zainfekowana osoba przebywa w izolacji, ale wcześniej miała kontakt z wieloma pracownikami, których stan zdrowia jest obecnie monitorowany.

Czytaj więcej: Koronawirus w biurze! Pracownik ARiMR zakażony!

12:07 Pierwsza komunia święta DOPIERO W PAŹDZIERNIKU! Zapadły decyzje

Stało się to, czego obawiało się wielu rodziców dzieci w wieku, w którym przystępuje się do pierwszej komunii świętej. Parafie w województwie śląskim zaczęły podejmować wstępne decyzje o przełożeniu uroczystości, które wkrótce miały się odbyć. Data podana w Będzinie sięga... października!

Czytaj więcej: Komunie na Śląsku. Znamy daty

12:00 Podlasie nie jest już twierdzą. Dzieci z COVID-19 [WYKRESY]

Przez długi czas w woj. podlaskim nie było żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Potem region utrzymywał się na samym końcu listy wykrytych przypadków COVID-19. Teraz sytuacja przybiera gorszy obrót.

Czytaj więcej: Koronawirus na Podlasiu. Ten region nie jest już twierdzą

11:54 Prawie 50 OZDROWIEŃCÓW na Lubelszczyźnie. Rośnie „dobry” bilans. Światełko w tunelu?

Epidemia koronawirusa przybiera na sile. Codziennie dowiadujemy się o kolejnych zakażonych i ofiarach śmiertelnych. Jednak rośnie też „dobry” bilans! Prawie 50 ozdrowieńców na Lubelszczyźnie. Jest ich coraz więcej. Czy to światełko w tunelu zapowiadające pokonanie epidemii?

Czytaj więcej: Ozdrowieńcy na Lubelszczyźnie

11:50 Poszli do znajomego na kwarantannie! Kiedy zacięła się winda, zaczęły się kłopoty!

Takiej interwencji od początku trwania epidemii jeszcze nie było. Trójka mieszkańców Bielska-Białej odwiedziła znajomego, który przebywa w domu na kwarantannie. Kiedy jechali windą, ta nagle stanęła! Na miejsce skierowano strażaków, którzy podjęli interwencję w specjalnych ochronnych strojach. Okazało się, że wśród niesfornej trójeczki również znajdowała się osoba, która powinna obowiązkowo siedzieć w swoim domu.

Więcej o tej sprawie piszemy TU.

11:47 Briefing Andrzeja Dudy

Dzisiaj o godz. 12.30 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się briefing prasowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Informacje, które przekaże Prezydent RP będziemy na bieżąco publikować w naszej relacji.

11:44 Historia jak z "Odlotu"! Wypuścił balony z rękawiczkami i życzeniami!

12-letni Piotr Majewski z Przasnysza wymyślił, jak nie dać się epidemii koronawirusa, a do tego dodać ludziom trochę otuchy. Chłopiec przygotował kilka balonów, do których dołączył życzenia zdrowia i szczęścia oraz rękawiczki. 12-latek ma nadzieję, że ktoś otrzyma jego nietypową przesyłkę i mu odpisze. Chciałby w ten symboliczny sposób choć odrobinę pomóc. Zobaczcie TUTAJ.

11:40 Zaostrzona kwarantanna. O tych ograniczeniach muszą pamiętać mieszkańcy Bydgoszczy

Zaostrzona kwarantanna w Polsce. Mijają kolejne dni od czasu wprowadzenia zaostrzonej kwarantanny w Polsce, a rząd planuje wprowadzić kolejne zamiany. Polacy będą musieli obowiązkowo nosić maseczki ochronne. O czym jeszcze muszą pamiętać mieszkańcy Bydgoszczy? Przeczytacie o tym TUTAJ.

11:37 Złamali zasady kwarantanny. DRAKOŃSKIE KARY w Rypinie!

Codziennie przekazujemy, jak ważne jest przestrzeganie zasad izolacji oraz kwarantanny. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Sąd Rejonowy w Rypinie postanowił surowo ukarać tych, którzy złamali zasady. Drakońskie kary powinny odstraszać tych, którzy nie rozumieją powagi sytuacji.

Całą historię opisujemy TU.

11:32 Sanepid działa jak policja. Mogą nakładać kary za wyjście do lasu i mycie auta!

W Sanepidzie na brak pracy nie narzekają! Całymi dniami zajmują się tylko jednym: koronawirusem. Prowadzą epidemiologiczne śledztwa, wysyłają na kwarantanny. Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne od początku kwietnia przejęły jednak także obowiązki… policji.

Czytaj więcej: Sanepid działa jak policja. Wystawiają mandaty

11:30 Świętokrzyskie walczy z koronawirusem! Liczba przypadków SPADA?

W Świętokrzyskiem każdego dnia potwierdzane są nowe przypadki koronawirusa. Infekcję potwierdzono już u 129 osób w regionie, ale widać optymistycznie nastrajającą tendencję. Liczba przypadków spada! Czy to dobry znak? Odpowiadamy w naszym artykule.

11:20 Koronawirus zabił 35-latkę! To jedna z najmłodszych ofiar

Mieszkanka Bytomia to jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. 35-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Bytomiu. Co o niej wiemy? Piszemy o tym W TYM MIEJSCU.

11:12 Anna Lewandowska wspiera lekarzy walczących z koronawirusem! Przygotuje dla nich 5000 posiłków

Pandemia koronawirusa ma wiele negatywnych stron i co do tego nie ma wątpliwości. Jednak trudne chwile, jakie przeżywamy właściwie wszyscy sprawiają, że mnóstwo osób na całym świecie jednoczy się i walczy ze śmiertelnym wrogiem. Jedność, dążenie do zwalczenia pandemii i pomoc zakrojona na wszelką skale to plusy ostatnich tygodni. Ania Lewandowska kolejny raz udowadnia, że ma wielkie serce i wspiera lekarzy walczących z koronawirusem.

Czytaj więcej: Ania Lewandowska wspiera lekarzy

11:05 Koronawirus w Polsce i na świecie

Jak wyglądają dane dotyczące koronawirusa w Polsce i na świecie? Jak rosła liczba zakażonych? Jakie są prognozy? To wszystko znajduje się w naszych wykresach, które prezentujemy poniżej.

10:55 PRZERAŻENIE w szpitalu w Kaliszu. Mieli kontakt z zakażoną, a przychodzą do pracy

Przerażenie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym kaliskiego szpitala! Jedna z pielęgniarek jest zarażona koronawirusem, ale jej koledzy z pracy, którzy mieli z nią kontakt nadal są w pracy! Dostaliśmy sygnał, że osoby, które miały z nią kontakt - są dzisiaj od rana w pracy.

Wstrząsające doniesienia z Kalisza opisujemy TUTAJ.

10:46 24. ofiara zarazy w Wielkopolsce. Kim była?

Odnotowano sześć kolejnych zgonów spowodowanych COVID-19. Zmarła też pacjentka ze szpitala w Poznaniu. To 24. ofiara zarazy w Wielkopolsce. Kim była? Szczegóły TUTAJ.

10:40 Nie żyje MŁODA KOBIETA z Bytomia!

Niestety, koronawirus zabija także młode osoby. W Bytomiu zmarła pacjentka, która miała 35-lat!

Więcej o śmierci 35-latki piszemy TUTAJ.

10:38 Śmierć dwóch mężczyzn z Drzewicy

Wśród sześciu nowych ofiar koronawirusa, dwie są z województwa łódzkiego. To podopieczni DPS-u w Drzewicy.

Więcej o tym piszemy TUTAJ.

10:15 Najnowsze dane dotyczące koronawirusa

W sumie w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 5341 osób. Niestety, 164 osoby zmarły.

10:10 Nowe przypadki zakażenia!

Mamy 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

9:55 Dzienny raport o koronawirusie

9:50 Nauka w czasie epidemii koronawirusa. Atos przekazuje komputery dla bydgoskich szkół

Firma Atos wychodzi naprzeciw potrzebie zapewnienia uczniom warunków do zdalnej nauki. Przekazała bydgoskim szkołom 20 zestawów komputerowych, które zostaną użyczone tym najbardziej potrzebującym uczniom.

Czytaj więcej: Nauka w czasach zarazy

9:43 Zbigniew Ziobro POMÓGŁ szpitalowi w Brzesku! Będą pieniądze na nowy sprzęt

Szpital w Brzesku otrzyma 400 tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości na zakup niezbędnego w czasie epidemii koronawirusa sprzętu medycznego. W sprawie przyznania szpitalowi dodatkowych środków interweniował minister Zbigniew Ziobro.

Przeczytaj: Zbigniew Ziobro POMÓGŁ szpitalowi w Brzesku!

9:39 Ciechanów. Komisja wyborcza w szpitalu i DPS-ie! "Ogromne zagrożenie życia i zdrowia"

Decyzją Komisarza Wyborczego w Ciechanowie dwa obwody głosowania w czasie wyborów prezydenckich wyznaczono w Domu Pomocy Społecznej i szpitalu, gdzie będą również siedziby komisji wyborczych. To spotkało się ze sprzeciwem prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego, który argumentuje, że z powodu koronawirusa może to stanowić ogromne zagrożenie życia i zdrowia pacjentów i personelu.

Czytaj więcej: Komisja wyborcza w DPS-ie i szpitalu w Ciechanowie

9:25 Młoda kobieta wyleczona z koronawirusa! Kim jest pacjentka?

Dobre wiadomości z Warmii i Mazur! Szpital w Ostródzie opuściła pacjentka wyleczona z koronawirusa! To już 11 osoba w naszym regionie, która uporała się z COVID-19. Skąd pochodziła kobieta? Sprawdź TUTAJ.

9:08 Kilkunastu medyków ze zgierskiego szpitala zakażonych koronawirusem

U piętnastu medyków w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Skłodowskiej w Zgierzu wykryto koronawirusa. Mimo tego, praca placówki nie jest zagrożona.

Czytaj więcej: Lekarze ze Zgierza zakażeni koronawirusem

9:01 W TYCH POWIATACH w woj. łódzkim NIE MA koronawirusa!

Na tę chwilę (9 kwietnia 2020, godz. 9:00) w województwie łódzkim, testem laboratoryjnym, potwierdzono 400 przypadków zakażenia koronawirusem. 53 osoby wyzdrowiały, niestety 5 osób poniosło śmierć. Najwięcej osób z COVID-19, bo aż 123, jest w powiecie Łódź. Wciąż są jednak takie powiaty, w których dotychczas nie potwierdzono zarażenia koronawirusem u ani jednej osoby.

Czytaj: Powiaty w woj. łódzkim, gdzie nie ma koronawirusa

8:50 Będą kary dla lekarzy i pielęgniarek, którzy nie stawili się na Józefowie

W zeszłym tygodniu Konstanty Radziwiłł skierował do pomocy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu 16 osób. Stawiły się tylko trzy pielęgniarki. Wojewoda zapowiedział, że będą skierowane wnioski do sądu o nałożenie grzywny dla medyków, którzy nie stawili się na wezwanie.

Czytaj więcej: Kary dla lekarzy i pielęgniarek!

8:48 Podlaski Pakiet Zdrowotny: 56 mln zł dla szpitali walczących z epidemią

Ponad 56 mln zł trafi do podlaskich jednostek medycznych, walczących z epidemią koronawirusa. Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o zwiększeniu kwoty dofinansowania ze środków unijnych. Szpitale kupią za te pieniądze m.in. specjalistyczny sprzęt, testy na obecność Covid-19, nowe ambulanse.

Czytaj więcej: Podlaski Pakiet Zdrowotny. Co to takiego?

8:41 Z auta poświęcę koszyczki. Tak ksiądz z Wielkopolski przechytrzył koronawirusa [ZDJĘCIA]

Ksiądz Piotr Górski, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Tursku (woj. wielkopolskie) znalazł sposób, by tradycji stało się zadość i podczas epidemii poświęci pokarmy swoim parafianom. - Pożyczyłem cabriolet i z samochodu będę kropił koszyczki wodą święconą – zdradza zadowolony duchowny.

Czytaj więcej: Ksiądz z auta święci koszyczki

8:17 Spiridonow KPI z koronawirusa z taką samą zawziętością jak z Polaków. "I tak umrzemy"

Rosyjski siatkarz Aleksiej Spiridonow doskonale znany jest wszystkim polskim kibicom, chociaż skojarzenia te zdecydowanie nie są pozytywne. Zawodnik, który wsławił się u nas wykpiwaniem naszego kraju oraz rodaków, teraz w równie lekceważącym tonie zabrał głos na temat pandemii koronawirusa. Graczowi nie podobają się wprowadzone restrykcje.

Przeczytaj, co powiedział rosyjski siatkarz.

8:13 Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie została zawieszona DO ODWOŁANIA

Krakowscy urzędnicy zdecydowali o całkowitym zawieszeniu opłat za pozostawienie pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania. Wszystko ze względu na epidemię koronawirusa i umożliwienie mieszkańcom swobodnego przyjazdu do centrum stolicy Małopolski.

Czytaj więcej: Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie zawieszona

8:06 Dodatkowy sprzęt dla wielkopolskich szpitali! DUŻA dostawa!

Trwa walka z epidemią koronawirusa. Mamy dobre informacje dla wielkopolskich szpitali. Otrzymają one kolejną dostawę sprzętu medycznego.

Czytaj: Duża dostawa sprzętu do wielkopolskich szpitali

7:43 Maseczki będą obowiązkowe!

Do sklepu i do pracy pójdziemy tylko w maseczce! Wiele wskazuje na to, że rząd wysłucha apelu „Super Expressu” oraz lekarzy i wzorem Czech i Izraela wprowadzi nakaz stosowania maseczek w miejscach publicznych. Dzięki ochronie nosa i ust nie będziemy się zakażać koronawirusem.

Czytaj więcej: Maseczki obowiązkowe w Polsce. Sprawdź od kiedy

7:37 Nowy rekord zgonów w USA!

To była najbardziej tragiczna doba w USA. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 1937 chorych. Takie dane podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Dzień wcześniej w Stanach Zjednoczonych zmarło 1939 osób.

Do tej pory w USA odnotowano łącznie 14695 zgonów z powodu koronawirusa.

7:27 Prezydent Torunia skomentował sytuację służby zdrowia! Uspokoi mieszkańców?

Wydarzenia z ostatnich dni wywołały spory niepokój wśród mieszkańców Torunia. Chodzi rzecz jasna o koronawirusa i jego wpływ na działania Specjalistycznego Szpitala Miejski. Zamknięte oddziały, zastrzeżenia personelu placówki medycznej, czy chociażby zapotrzebowania na niezbędne środki ochronne. Całą sytuację gospodarz miasta, a komentarz Michała Zaleskiego znajduje się TUTAJ.

7:24 Koronawirus w Bydgoszczy i okolicach. Nie żyje pięć osób. Są też dobre wiadomości!

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim zdiagnozowano już 277 osób. Wśród nich są dzieci - informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Są też dobre wiadomości, o których piszemy TU.

7:10 Zwykły człowiek - 12 tys. zł za jazdę rowerem. Policjanci – 500 zł za grilla w parku!

Polacy zszokowani. Samotny rowerzysta zostaje zatrzymany przez policję. Złamał zakaz wjazdu na nadwiślańskie bulwary. Kara? 12 tys. zł. nałożona przez Sanepid. Niedzielne popołudnie w Poznaniu. Ośmiu funkcjonariusz policji zajeżdża nad jezioro maltańskie i rozpala grilla. Łamią wszelkie zakazy. Ukarani zostają mandatami po 500 zł. Dlaczego urzędnicy na jednych nakładają drakońskie kary, a mundurowych traktują pobłażliwie?

Więcej o mandatach piszemy TUTAJ.

7:00 Koronawirus w Polsce. CZARNA ŚRODA! Drastyczny wzrost liczby zgonów

Koronawirus w Polsce. Z każdym dniem rośnie liczba zakażonych wirusem z Chin. Tylko wczoraj (8 kwietnia) liczba zakażonych wzrosła o kolejnych 357 przypadków. Niestety, wzrosła również liczba zgonów, których w czwartek odnotowano aż 30! Łączna liczba zakażonych wynosi 5205. Liczba ofiar wzrosła do 159.

O tym, co działo się w ciągu ostatnich dwóch dni, można przeczytać tutaj: 30 nowych OFIAR koronawirusa w Polsce! Wojsko pomaga w walce z epidemią [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.