Koronawirus na Śląsku. Dwie nowe ofiary, zmarła młoda kobieta w Bytomiu!

2020-04-09 10:39 RS
Koronawirus w Polsce
Autor: archiwum portalu

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia w czwartek (9 kwietnia) rano opublikowało najnowsze doniesienia dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Mamy 136 nowych przypadków zakażenia i sześć kolejnych zgonów. Jak wygląda sytuacja na Śląsku? Zmarły dwie kolejne osoby, w tym młoda kobieta w szpitalu w Bytomiu. Liczba zakażonych wzrosła o kolejne 23 przypadki.

Koronawirus na Śląsku. Rośnie liczba ofiar i zakażonych

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (9 kwietnia) rano opublikowało najnowsze doniesienia dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. - Mamy 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:  23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego,  11 osób z woj. podlaskiego,  9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego,  3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,  3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego - czytamy w mediach społecznościowych na profilu Ministerstwa Zdrowia.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące - podało ministerstwo.

Rośnie liczba ofiar koronawirusa w woj. śląskim. Łącznie zmarło 38 pacjentów. Liczba zakażonych wzrosła do 667. Zakażeń koronawirusem w całej Polsce jest już 5341, w tym 164 ofiary śmiertelne.

Koronawirus na Śląsku. 23 nowe zakażenia. Kim są pacjenci?

Dwie mieszkanki Gliwic w średnim wieku trafiły decyzją służb sanitarnych oraz lekarza zakaźnika do izolacji domowej. Podobnie jest w przypadku dwóch mieszkańców powiatu raciborskiego (młodego i w sile wieku), starszej mieszkanki Świętochłowic, dwóch mężczyzn w sile wieku i młodej kobiety z Rudy Śląskiej, 6 mieszkańców z powiatu tarnogórskiego (najstarszy ma 59 lat, najmłodszy – 43), czterech mieszkańców Piekar Śląskich (najmłodszy ma 30 lat, najstarszy – 58), mieszkanki Częstochowy w średnim wieku i młodej kobiety z Bytomia. Z powodu koronawirusa w domu przez kolejne dni leczyć się będzie także młoda mieszkanka powiatu gliwickiego oraz mieszkanka Zabrza w sile wieku. Z kolei wiekowy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego również wykryto groźnego wirusa, zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego.

Są również kolejne osoby wyleczone. Groźnego wirusa nie ma już w organizmie 67-letniej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, która leczyła się w domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Również w domu wyzdrowiała 37-letnia mieszkanka Sosnowca. Wdrożona kuracja przyniosła efekt także w przypadku hospitalizowanego w szpitalu zakaźnym w Tychach 71-letniego mieszkańca Gliwic. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od tych 3 osób przez służby sanitarne były ujemne, a więc nie wykazywały już obecności Covid-19. Na tę chwilę 24 osoby wygrały walkę z groźnym wirusem w naszym województwie.

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Mucha wyśmiewa się z koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.