Koronawirus. Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie została zawieszona DO ODWOŁANIA

2020-04-09 8:09 AC
Koronawirus. Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie została zawieszona DO ODWOŁANIA
Autor: Amadeusz Calik

Krakowscy urzędnicy zdecydowali o całkowitym zawieszeniu opłat za pozostawienie pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania. Wszystko ze względu na epidemię koronawirusa i umożliwienie mieszkańcom swobodnego przyjazdu do centrum stolicy Małopolski.

Władze Krakowa poinformowały też o wydłużeniu czasu obowiązywania wykupionych abonamentów postojowych na czas zawieszenia opłat. Przypomnijmy, opłaty za parkowanie nie są pobierane od 16 marca. Pierwotnie zawieszenie pobierania należności miało trwać do końca marca, potem okres ten wydłużono do 11 kwietnia. Teraz zdecydowano o całkowitym wyłączeniu SPP.

Jak tłumaczą urzędnicy, takie rozwiązanie pozwala na lepsze funkcjonowanie mieszkańców w tym czasie - szczególnie tych, którzy dojeżdżają do pracy w centrum Krakowa lub opiekują się bliskimi osobami, które tam mieszkają. Decyzja przyczynia się również do zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa dzięki ograniczeniu częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców.

Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie

Centrum Krakowa zostało podzielone na trzy strefy płatnego parkowania. Pierwsza i kolejna godzina postoju wynosi odpowiednio, podstrefa A - 6 zł, podstrefa B - 5 zł, podstrefa C - 4 zł. Więcej informacji o strefach płatnego parkowania w Krakowie można znaleźć tutaj.

Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Najnowsze informacje:

Czy koronawirusem można zarazić się podczas seksu? Jest jedno ALE

Kolejne pielęgniarki z koronawirusem. Mają wyniki! [PROSTO Z ZAKAŹNEGO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.