Wielka msza święta w Małopolsce, wezwano policję. Ksiądz zapłaci OGROMNĄ karę?

i

Autor: Google Street View

Wielka msza święta w Małopolsce, wezwano policję. Ksiądz zapłaci OGROMNĄ karę?

2020-04-08 15:42

Skandal w Małopolsce. W kościele w Sromowcach Wyżnych w powiecie nowotarskim została odprawiona msza święta, w której wzięło udział ponad 60 osób. Teraz parafia może mieć ogromne kłopoty, bowiem sprawa trafiła do inspekcji sanitarnej. Za złamanie zakazu zgromadzeń grozi nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

Niedziela Palmowa i okres świąt to wyjątkowy czas w kościele katolickim. W tym roku w wielu miejscach zrezygnowano z tradycyjnych uroczystości ze względu na szalejącą epidemię koronawirusa. W całym kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń, a na uroczystościach religijnych może przebywać maksymalnie pięć osób oraz duszpasterze i służba liturgiczna.

Zakazy i obostrzenia za nic miał jednak ksiądz z parafii w Sromowcach Wyżnych na Podhalu, gdzie odbyła się msza święta z udziałem blisko sześćdziesięciu wiernych. O sprawie natychmiast została powiadomiona policja, która przyjechała na miejsce nielegalnego zgromadzenia.

- Rzeczywiście, otrzymaliśmy zgłoszenie, że na mszy w parafii w Sromowcach Wyżnych jest więcej niż pięć osób. Na miejscu okazało się, że osób jest znacznie więcej, bowiem około 60 - informuje w rozmowie z Super Expressem asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Policjanci pouczyli księdza o obowiązujących przepisach, ale nie nałożyli na niego mandatu karnego. - Funkcjonariusze mogliby wystawić jedynie 500 złotych mandatu. Ze względu na znaczne przekroczenie dopuszczalnych norm zdecydowano o skierowaniu wniosku o ukaranie do inspekcji sanitarnej - dodała Garbacz.

W drodze postępowania, które trafiło do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej może zostać nałożona kara w wysokości do trzydziestu tysięcy złotych.

Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Zobacz najnowsze informacje:

Jak robić zakupy podczas epidemii koronawirusa. Kluczowe zasady

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE