Nauka w czasie epidemii koronawirusa. Atos przekazuje komputery dla bydgoskich szkół

2020-04-09 9:02 EIB
Atos przekazuje komputery dla bydgoskich szkół
Autor: UM Bydgoszcz Atos przekazuje komputery dla bydgoskich szkół

Firma Atos wychodzi naprzeciw potrzebie zapewnienia uczniom warunków do zdalnej nauki. Przekazała bydgoskim szkołom 20 zestawów komputerowych, które zostaną użyczone tym najbardziej potrzebującym uczniom.

W związku z tymczasowym zamknięciem szkół pojawiła się potrzeba zaopatrzenia części uczniów w sprzęt komputerowy, który jest niezbędny do realizacji nauki zdalnej. Zapotrzebowanie na taki sprzęt jest bardzo duże. W przypadku wielu rodzin na wyposażeniu gospodarstwa domowego nie ma komputera lub jest jeden, który służy całej rodzinie łącznie z rodzicami, wykonującymi pracę zdalną. Szkoły wyposażone są głównie w komputery stacjonarne, które trudno wypożyczyć do użytku domowego. Stąd tak cenne jest każde wsparcie firm jak i osób prywatnych w tym zakresie.

PRZECZYTAJ: Ciepło serca w słoiku w czasie pandemii. Pomóżcie! Najmniej jest słodyczy i produktów do higieny

8 kwietnia Atos przekazał bydgoskim placówkom oświatowym 20 zestawów komputerowych. Sprzęt trafił do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych, Szkoły podstawowej nr 58 oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Laptopy zostaną użyczone uczniom, którzy nie posiadają własnego komputera, aby mogli na równi ze swoimi rówieśnikami uczyć się zdalnie.

Miasto Bydgoszcz również stara się o fundusze na zapewnienie uczniom warunków do zdalnej nauki. Wysłano wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o grant na zakup 39 komputerów w ramach projektu „Zdalna szkoła – wsparcie ogólnopolskiej sieci edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Sprzęt trafiłby do 14 kolejnych szkół.

ZOBACZ: Koronawirus. Pokoje w Przystani Bydgoszcz do dyspozycji medyków. Tak zdecydował prezydent

KORONAWIRUS BYDGOSZCZ - INFORMACJE

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Bydgoszczy - tu znajdziesz wszystkie informacje