Koronawirus w Radomiu. Będą kary dla lekarzy i pielęgniarek, którzy nie stawili się na Józefowie

2020-04-09 8:25 MK
Będą kary dla lekarzy i pielęgniarek, którzy nie stawili się na Józefowie
Autor: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Będą kary dla lekarzy i pielęgniarek, którzy nie stawili się na Józefowie

W zeszłym tygodniu Konstanty Radziwiłł skierował do pomocy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu 16 osób. Stawiły się tylko trzy pielęgniarki. Wojewoda zapowiedział, że będą skierowane wnioski do sądu o nałożenie grzywny dla medyków, którzy nie stawili się na wezwanie.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym sytuacja jest dramatyczna. Zakażonych jest blisko 190 osób, a ponad 500 pracowników przebywa na zwolnieniu lekarskim, kwarantannie lub opiece nad dziećmi. W zeszłym tygodniu wojewoda mazowiecki skierował do pomocy placówce 16 medyków- 8 lekarzy i 8 pielęgniarek. Decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności. Jednak do tej pory stawiły się tylko trzy pielęgniarki.

- W przypadku niestosowania się do decyzji wojewoda skieruje do placówki kolejnych lekarzy, ale jednocześnie - od osób niewypełniających nałożonych na nich obowiązków - kierowane będą wnioski do sądu o wymierzenie kary grzywny. Wojewoda będzie też kierował wnioski do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej – powiedziała Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody mazowieckiego.

ZOBACZ TAKŻE >>> TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
PRZECZYTAJ >>> Dlaczego pacjenci DPS masowo chorują na COVID 19? Ekspert wyjaśnia

Kolejne pielęgniarki z koronawirusem. Mają wyniki! [PROSTO Z ZAKAŹNEGO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.