Samolot/Lotnisko

i

Autor: Materiały prasowe Samolot/Lotnisko

Koronawirus. Ruch lotniczy ZABLOKOWANY, ale samoloty LĄDUJĄ w Poznaniu. Jak to możliwe?

2020-03-18 15:56

Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie. W ramach środków bezpieczeństwa zablokowane są m.in. międzynarodowe połączenia lotnicze. Na lotnisku Ławica w Poznaniu wylądował we wtorek samolot z Teneryfy, na którego pokładzie było 160 Polaków! Będą też kolejne lądowania. Jak to możliwe?

Koronawirus w Poznaniu

W Polsce mamy stan zagrożenia epidemicznego. W naszym kraju zablokowane są międzynarodowe połączenia lotnicze. Utrzymane zostały jednak połączenia czarterowe. We wtorek (17 marca) na poznańskiej Ławicy wylądował samolot linii Enter Air z Teneryfy. Na jego pokładzie było prawie 160 Polaków!

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Z otrzymanych informacji wiemy, że nikt nie zgłaszał pogorszenia samopoczucia ani objawów infekcji. Po zmierzeniu temperatury i wypełnieniu kart lokalizacji pasażera wszyscy zostali zobowiązani do przebywania w 14-dniowej kwarantannie domowej, na którą udali się indywidualnym transportem. Procedury na lotnisku trwały około dwóch godzin.

- Procedury zadziałały, a wszystko przebiegło zgodnie z założeniami. Osoby, które powróciły, odbędą teraz dwutygodniową kwarantannę. Pragnę również zwrócić uwagę na fakt, że osoby, które odbywają kwarantannę, są osobami zdrowymi i tak należy je traktować. Okres dwutygodniowy ma charakter ochronny – poinformował wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

W środę (18 marca) na Ławicy wylądują kolejne samoloty. Będą to m.in. czarterowe loty z Hurghady. Planowany jest powrót ok. 360 Polaków.

Koronawirus w Polsce

Łącznie w Polsce jest zakażonych ponad 250 osób. Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Szpital w Ostrowie w gotowości na koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany