Koronawirus w Polsce, 16 czerwca. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [16.06.2021]

2021-06-16 10:32
Koronawirus w Polsce, 16 lipca. Ile jest dziś zakażeń? [16.07.2021]
Autor: Pixabay Koronawirus w Polsce, 16 lipca. Ile jest dziś zakażeń? [16.07.2021]

Koronawirus 16 czerwca, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Podawana jest liczba nowych przypadków w naszym kraju z podziałem na poszczególne województwa. Statystyki obejmują również dane dotyczące pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19. Również w środę (16 czerwca) Ministerstwo Zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 16 czerwca, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Za nami trzy fale koronawirusa, które zebrały żniwo zgonów.

Przez wiele tygodni obowiązywał twardy lockdown. Zamknięte były m.in. sklepy w galeriach handlowych, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. 1 maja rozpoczęło się odmrażanie polskiej gospodarki, a od 31 maja wiele obostrzeń zniknęło z naszego życia. Otwarte są szkoły, sklepy czy też można organizować imprezy okolicznościowe na ograniczoną liczbę osób. Dobra sytuacja związana z pandemią powoduje, że rząd myśli o jeszcze większym luzowaniu obostrzeń, które ma nastąpić po 25 czerwca. Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w środę 16 czerwca 2021 roku?

Ministerstwo Zdrowia codziennie po godz. 10:30 przekazuje nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce. W środę (16 czerwca 2021) resort zdrowia poinformował o 241 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 12 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 50 osób.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 2 878 061 osób. Niestety, 74 688 osób zmarło.

Koronawirus w Wielkopolsce. 16 czerwca 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 28 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarło 8 osób.

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE