Koronawirus w Polsce, 7 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [Raport 7.05.2021]

2021-05-07 10:30 Konrad Marzec
Koronawirus w Polsce, 24 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [24.05.2021]
Autor: Shutterstock Koronawirus w Polsce, 24 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [24.05.2021]

Koronawirus 7 maja, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Podawana jest liczba nowych przypadków w naszym kraju z podziałem na poszczególne województwa. Statystyki obejmują również dane dotyczące pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19. Również w piątek (7 maja) Ministerstwo Zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 7 maja, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Od kilku tygodni zmagamy się z trzecią falą pandemii koronawirusa, która na szczęście mocno zwolniła w ostatnich dniach. Przez wiele tygodni obowiązywał twardy lockdown. Zamknięte były m.in. sklepy w galeriach handlowych, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Na szczęście po majówce rządzący zdecydowali się na częściowe poluzowanie obostrzeń. Jeśli sytuacja ciągle będzie się polepszać to 29 maja wiele obostrzeń zniknie z naszego życia. Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w piątek, 7 maja 2021 roku?

Przeczytaj też: Kiedy luzowanie obostrzeń w Wielkopolsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie po godz. 10:30 przekazuje nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce. W piątek (7 maja 2021) resort zdrowia poinformował o 6 047 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 117 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 336 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 2 824 425 / 69 445 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus w Wielkopolsce. 7 maja 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych.  W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 777 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarły 42 osoby, 30 pacjentów miało choroby współistniejące. Rodzinom i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Koronawirus Wielkopolskie:

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE