Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Poznaniu. Studenci organizują KORONALIA! Co to takiego?

2020-03-18 15:44

Koronawirus w Poznaniu. Wyjątkowa akcja studentów Uniwersytetu Medycznego. Przygotowali oni tzw. "Koronalia". Nie ma to nic wspólnego z imprezą, a wręcz przeciwnie! Na czym polega to przedsięwzięcie? Przedstawiamy wszystkie szczegóły tej inicjatywy.

Koronawirus to temat numer jeden dla wszystkich. W ostatnich dniach na wyjątkowy pomysł wpadli koledzy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Rozpoczęli oni w miniony piątek akcję pod nazwą "Koronalia UMP" i w ten sposób będą wspierać poznańskich medyków.

Studenci chcą odbywać wolontariat w szpitalach i nie tylko. W planach mają pomoc w zakresie szeroko pojętej logistyki codziennych czynności takich jak: opieka nad dziećmi, zakupy, dostarczanie jedzenia. Ponadto tworzone sa akcje informacyjne.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Pojawiały się społeczne głosy, że studenci kierunków medycznych sami nie potrafią przestrzegać zaleceń zdrowotnych - imprezują i nie poddają się kwarantannie. Wybijmy naszym oponentom oręż z ręki i nadajmy razem nowego znaczenia hasłu "KORONALIA"! - przekazują studenci.

Studenci Uniwersytetu Medycznego zapewniają, że swoją akcję będą dostosowywać do bieżącej sytuacji związanej z koronawirusem.

Koronawirus w Polsce

Łącznie w Polsce jest zakażonych ponad 250 osób. Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Maciej Muzaj utknął w Rosji z powodu koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany