18 przypadków zakażenia koronawirusem

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus w Poznaniu. Zakażony ginekolog miał kontakt z ponad 140 kobietami!

2020-03-19 13:44

Koronawirus szaleje w Polsce i na świecie. Wstrząsająca jest sprawa ginekologa z Poznania, który jest zakażony wirusem z Chin. Mężczyzna miał kontakt z ponad 140 kobietami. Jego pacjentki są w kwarantannie. Chory 60-latek przebywa w szpitalu w stanie ciężkim!

Koronawirus w Poznaniu

W województwie wielkopolskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 14 osób. Niestety, jedna osoba zmarła. Jednym z zakażonych jest 60-letni ginekolog w Poznania. Lekarz był jakiś czas temu w Austrii, a po powrocie przyjmował pacjentki w trzech różnych gabinetach!

Okazuje się, że miał on kontakt z wieloma pacjentkami. Sanepid w Poznaniu dotarł już do 141 kobiet, które miały kontakt z ginekologiem. Ta lista nie jest jeszcze zamknięta.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Docieramy do pań, które były u lekarza. Dotarliśmy do 141 pacjentek. To jest liczba na dzisiaj. Panie będą objęte kwarantanną. Natomiast liczba zamknięta, czyli zakończenie tej listy, może to być jutro lub w poniedziałek - przekazała w rozmowie z Radiem Poznań, Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu.

60-latek leży od kilku dni w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Jest w ciężkim stanie i oddycha za niego respirator. Na wyniki badań czeka także jego żona.

Czytaj też: Co trzeba teraz dezynfekować?

Koronawirus w Polsce

Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Harcerze w Krakowie szyją maseczki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki