Koronawirus - sanepid podał listę lokali

i

Autor: Shutterstock

Koronawirus w Poznaniu. Zakażona osoba to zagraniczny student. ZAMKNIĘTO akademik!

2020-03-19 15:03

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W Polsce obecność choroby potwierdzono już u ponad 300 osób. W województwie wielkopolskim pozytywne wyniki badań miało 14 pacjentów. Jednym z nich jest zagraniczny student, który mieszkał w akademiku!

Koronawirus w Polsce

W czwartek rano ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych zakażonych koronawirusem osobach. Jeden przypadek dotyczy Wielkopolski.

- To młody mężczyzna, zamieszkały tymczasowo w powiecie poznańskim. W stanie dobrym przebywa aktualnie w kwarantannie w Poznaniu. Zakażenie miało związek z kontaktem z osobami z kraju transmisji koronawirusa - przekazał rano Tomasz Stube z biura prasowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Teraz mamy nieco więcej informacji na jego temat. Mężczyzna mieszka w prywatnym Akademiku Polonez przy Alei Niepodległości w Poznaniu. Wszyscy studenci, którzy tam się znajdowali mają kwarantannę i nie mogą opuszczać swoich pokoi! Informację potwierdziła Cyryla Staszewska, rzecznik prasowa poznańskiego sanepidu.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Teraz przed nami weryfikacja, jaki kontakt z zarażonym mieli poszczególni studenci. Studenci dostali już wytyczne, jak mają się zachowywać w okresie kwarantanny - powiedziała Cyryla Staszewska, rzeczniczka Sanepidu z Poznania.

Koronawirus w Polsce

Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Imprezy odwołane z powodu pandemii
Nasi Partnerzy polecają