Koronawirus. Nowa maszyna do testów z Poznania już działa!

i

Autor: facebook.com/DrużynaStrusia

Koronawirus w Poznaniu. Maszyna do testów już PRACUJE! Uruchomiły ją Ola, Monika i Hania

2020-03-19 12:50

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Do Poznania dotarła już specjalna maszyna do robienia testów. W czwartek udało się ją uruchomić i jeszcze dzisiaj kilkudziesięciu pacjentów pozna swoje wyniki badań pod kątem koronawirusa.

Koronawirus w Poznaniu

Liczba osób zakażonych koronawirusem ciągle rośnie. Choroba COVID-2019 nie omija Poznania, jednakże władze miasta robią wiele, aby ochronić mieszkańców stolicy Wielkopolski. We wtorek do Szpitala Miejskiego im. J. Strusia dotarła maszyna do robienia testów na obecność koronawirusa. Kosztowała ona 100 tysięcy złotych i przywieziono ją z Brna.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Najpierw odbyły się testy i dokładne sprawdzenie maszyny, a w czwartek (19 marca) została ona uruchomiona. Zrobiły to laborantki ze szpitala przy ul. Szwajcarskiej, o czym poinformowano na facebookowym profilu "Drużyna Strusia".

Maszyna wykonuje w ciągu trzech godzin aż 16 testów. Pierwsze kilkadziesiąt wyników badań poznamy jeszcze w czwartek.

Czytaj też: Koronawirus jak katar: częściej dopada mężczyzn

Koronawirus w Poznaniu

W woj. wielkopolskim potwierdzono do tej pory 14 przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, jedna osoba zmarła. Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Imprezy odwołane z powodu pandemii
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany